Ощадбанк попередив щодо блокування пенсій і соціальних виплат клієнтів

Ощадбанк пояснив, чому блокує пенсії і соціальні виплати своїх клієнтів, а також попередив, що буде це робити і надалі. Йдеться про арешт рахунків боржників, на яких накладено судові стягнення.

Ощадбанк попередив щодо блокування пенсій і соціальних виплат клієнтів - today.ua

На дії Ощадбанку поскаржилася клієнтка під ніком svc62. Жінка пише, що в кінці вересня, за зверненням судового виконавця, були заблоковані її пенсійний і соціальний рахунки. Після цього вона добилася постанови про розблокування рахунків. Ця ухвала була прийнята ще 12 жовтня, проте з тих пір банк так і не отримав повідомлення про розблокування рахунків.

"З яких причин виконавець не повідомляє банк ясно: він отримує відсоток від списаних сум. До нього я звертаюся щодня - він ігнорує запити. При зверненні до відділення № 56 мені сказали, що від них нічого не залежить", - розповідає свою ситуацію svc62 .

Але клієнтка не стала чекати біля моря погоди. Вона відправила два замовних листи до Головного управління Ощадбанку з копією постанови про зняття арешту з її рахунків. Однак банк на це також ніяк не реагує. Ощадбанк попередив щодо блокування пенсій і соціальних виплат клієнтів

"Ніхто ніяк не реагує. Гроші продовжують списуватися з пенсійного та соціального рахунків. Що Ви творите? Згідно ЗУ" Про виконавче провадження "ви не маєте права блокувати ці рахунки. Дайте відповідь, будь ласка, на це питання: коли будуть розблоковані зазначені рахунки?" - волає клієнтка до Ощадбанку.

Втім, як пояснили жінці у коментарях люди обізнані, листи від неї не є для банку підставою для зняття арешту з рахунку. Для цього потрібне розпорядження судового виконавця. Лише на такій підставі арешт з рахунків буде знятий, і клієнтка знову отримає можливість ними розпоряджатися.

Те ж саме відповів їй і Ощадбанк. У банку зазначили, що мають право накладати арешт на всі карти, включаючи й карти з пенсіями та соціальними виплатами. І що будуть змушені і надалі це робити, якщо надійде розпорядження від виконавчої служби. Ощадбанк попередив щодо блокування пенсій і соціальних виплат клієнтів

"Банк дотримується чинного законодавства України та має право на блокування доступу до рахунку після надходження відповідного документа від виконавчої служби. Пенсійний та соціальний рахунки також можуть бути заарештовані", - відповіли в Ощадбанку.

Крім того, там відзначили, що банк не зацікавлений в арешті рахунків клієнта. Однак зняти арешт самовільно він не має права.

Нагадаємо, Ощадбанк і ПриватБанк масово закривають свої відділення по всій країні.

ДЖЕРЕЛОminfin