Близько 5 мільйонів українських біженців планують залишитись у Європі назавжди

Автор: Марченко Любов

З початком повномасштабної війни в Україні до Європи виїхали близько 2,4 млн українських жінок із дітьми. Більшість із них не планують повертатися до України. До того ж, після війни до жінок приєднаються їхні чоловіки. Таким чином, близько 5 млн українців можуть назавжди залишити батьківщину та осісти за кордоном.

Близько 5 мільйонів українських біженців планують залишитись у Європі назавжди - today.ua

Такими даними поділилася у своєму дослідженні Конфедерація роботодавців України.

Близько 60-70% з 2,4 млн українських жінок, які опинилися за кордоном, виявили бажання залишитися там і після війни. Тобто близько 1,4 – 1,7 млн українських сімей зможуть возз'єднатися за кордоном, коли закінчиться війна. Таким чином, Україну можуть залишити назавжди близько 5 млн громадян.

"В європейських країнах може опинитися близько 4,2-5,1 млн українців, і ЄС у цьому може бути зацікавлений через дефіцит трудових ресурсів", - йдеться у дослідженні.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

У 2013-2018 роках Європу заполонила хвиля мігрантів. Здебільшого – із країн Близького Сходу та Африки. Давши їм притулок, Європа згодом дуже швидко змінила своє ставлення до цих людей від співчутливого до подекуди неприязного. Багато біженців прагнули отримати пільги та блага західної цивілізації, при цьому не кваплячись обтяжувати себе роботою.

Європа потребує українських біженців не менше, ніж вони Європи

Близько 5 мільйонів українських біженців планують залишитись у Європі назавжди

До українців, які ринули до Європи наприкінці зими 2022 року, ставлення зовсім інше. І річ тут не в кольорі шкіри чи відсутності релігійних бар'єрів, а в тому, що з початком війни в Європі опинився переважно український середній клас. У багатьох із цих людей були гроші, і багато хто не припиняв віддалено працювати в Україні. А ті, хто втратив роботу на батьківщині, прагнули якнайшвидше знайти її в новій країні.

Таким чином, на сьогодні у Польщі вже працює 90% працездатних українських біженців, у Чехії – 45%. Чимало їх і в інших країнах. А ті, хто ще не знайшов роботу, не сидять склавши руки. Вони активно освоюють мови та навчаються новим професіям.

До того ж, у Європі відзначили ще одну позитивну "побочку" від напливу українських біженців. За кордоном опинилися не найбідніші українці. Тому вони відчутно збільшили попит на внутрішніх ринках європейських країн, що дало змогу пожвавити європейську промисловість.

Загалом, отримавши в особах українських біженців і кваліфіковану робочу силу, і нових покупців для свого ринку, Євросоюз не проти залишити в себе якомога більше українців, які частково допоможуть вирішити і демографічні проблеми, що накопичилися в старенькій Європі.

"Хоча кількість українських біженців у рази більша, ніж під час міграційної кризи 2013 року, наплив наших співвітчизників є більш прийнятним для ЄС: витрати на масовий прийом толерантних, ментально, культурно та релігійно близьких європейців з високим рівнем кваліфікації є вигідними інвестиціями, які частково окупилися лише за рік", - зазначив президент Конфедерації Олексій Мірошниченко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому українців приваблюють за кордоном вищі заробітки, ніж на батьківщині, і більше ступенів свободи для бізнесу, насамперед – відсутність корупційної складової. Не останню роль відіграє також свобода пересування усіма країнах ЄС. І, звичайно ж, визначальний фактор – більша впевненість у завтрашньому дні.

Нагадаємо, українські біженці можуть отримувати за роботу у Норвегії втричі більше, ніж у Польщі.

Головне