Близько 200 тисяч українських сімей, які претендували на субсидії, відмовили в їхньому отриманні. Вони не пройшли верифікацію, яку проводили органи соцзахисту. Однак ця відмова не закриває таким людям шлях до отримання допомоги від держави.
Адже життєві обставини можуть змінитись, причому як в один, так і в інший бік. І відповідно, сім'я, яка ще вчора не мала права на отримання субсидії, сьогодні вже може на неї претендувати, каже заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.
"Близько 200 тисяч домогосподарств із 2,5 мільйона, які перевірялися цього року, не пройшли верифікацію. Але це не означає, що вони втратили право на субсидію, адже ситуація може змінюватися. Наприклад, може зменшитися сума заощаджень на депозитному рахунку або людина, яка раніше не працювала, працевлаштувалася", - каже чиновник.
Музиченко також нагадав, з яких причин українцям відмовляли в отриманні субсидій. Однією з головних причин є наявність банківського депозиту на суму понад 100 тисяч гривень. Крім того, на рішення органів соцзахисту могло вплинути велике придбання, зроблене кимось із членів сім'ї. Вартість такої покупки має бути понад 50 тисяч гривень. Ще одна причина відмови – наявність кількох житлових приміщень у власності членів родини. Відмовити в субсидії можуть також, якщо в сім'ї є дорослі працездатні громадяни, які тривалий час ніде не навчаються і не працюють.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За словами Віталія Музиченка, люди, які отримують субсидію, сумлінніше розраховуються за комунальні послуги. Рівень оплати ними комуналки дорівнює майже 98%, тоді як у середньому по країні рівень комунальних платежів дорівнює 87-88%.
Нагадаємо, що українці, які мають борги за комуналку, також можуть розраховувати на субсидію. Однак їм потрібно терміново вжити заходів для цього.