Today.ua

Офіційно: виїзд за кордон для чоловіків коштуватиме 200 тисяч гривень

Військовозобов'язані українські чоловіки зможуть залишати межі України. Виїзд за кордон їм коштуватиме 200 тисяч гривень – якщо вони не повернуться. Є ще низка умов, яка робить чоловіків із низькими статками і без офіційної роботи практично невиїзними.

Йдеться про програму єВідрядження, за якою чоловікам, що належать до ділових кіл, буде дозволено виїзд за кордон. Деталями цієї програми поділився в ефірі телемарафону член Комітету із цифрової трансформації Сергій Штепа.

Програма єВідрядження стартує з 1 вересня. Поки що – у тестовому режимі. Її творці хочуть побачити, як це працюватиме і по ходу внести потрібні зміни. Зокрема, вже припускають, що, можливо, доведеться подовжити дозволений термін перебування за кордоном. Нині він становить 7 днів.

"Є обмеження, що термін цієї поїздки становить не більше 7 днів – можливо його ще переглянуть. Але загалом, я думаю цього достатньо, щоб вирішити робочі питання", – каже Штепа.

У чому суть програми?

Військовозобов'язані українці отримають право на тимчасовий виїзд за кордон для вирішення питань, пов'язаних із бізнесом. Таке право надаватиметься ФОПам, а також юрособам, які належать до кола приватних підприємців. Щоб отримати право на виїзд за кордон, чоловік-підприємець має відповідати певним критеріям:

Природно, що й сам він повинен отримувати щонайменше 20 тисяч. Не менш такої суми мають офіційно платити і всім працівникам підприємства, яких відправляють у відрядження за кордон. Однак це не всі вимоги до матеріального стану українця, який тимчасово залишає країну. Виїжджаючи за кордон, він має залишити за себе заставну суму у розмірі 200 тисяч гривень. Це - на випадок, якщо він не повернеться.

Що буде із заставною сумою?

Якщо українець повернеться з-за кордону протягом 7 днів, заставну суму йому повернуть. Якщо ж він не повернеться або порушить термін перебування за кордоном, то всі гроші підуть до бюджету. Їх віддадуть на потреби ЗСУ.

"Таким чином, держава страхується від масового виїзду чоловіків за кордон", - уточнив нардеп.

Відповідати за неповерненця доведеться його роботодавцю

Тому при перетині кордону можливо знадобляться ще якісь документи від роботодавця, який відправляє свого співробітника у відрядження. Фактично на роботодавця покладуть усю відповідальність за його підлеглого. У тому числі, і за його можливе неповернення до України.

Таким чином, якщо військовозобов'язаний українець офіційно працевлаштований, однак отримує невелику зарплату, то виїхати за кордон, навіть тимчасово, він не зможе.

Нагадаємо, уряд нарешті дозволив виїзд за кордон морякам. Щоправда, вони мають заручитися дозволом від ТЦК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ