Офіційно: ФРН передасть Україні танки Leopard 2

Уряд Німеччини дозволив іншим країнам передавати Україні у рамках військової допомоги німецькі танки Leopard 2. Крім того, Німеччина передасть нашій країні роту танків. Про це офіційно оголосив канцлер ФРН Олаф Шольц.

Офіційно: ФРН передасть Україні танки Leopard 2 - today.ua

Танкова рота за стандартами НАТО - це три взводи по 4 танки та 2 танки управління. Тобто ЗСУ отримають не менше 14 танків Leopard 2 із запасів Бундесверу.

Leopard 2 має кілька модифікацій. Які бойові машини планують передати українським захисникам – офіційно ще не відомо. За даними німецького журналу Spiegel, йдеться про Leopard 2A6. А це найсучасніша версія.

Президент Володимир Зеленський подякував Олафу Шольцю за рішення щодо танків. Він назвав це своєчасним рішенням. Зеленський вважає, що тепер інші міжнародні партнери передадуть Україні у рамках військової допомоги аналогічні бойові машини.

Офіційно: ФРН передасть Україні танки Leopard 2

За словами прес-секретаря уряду ФРН Штеффена Хебештрайта, міжнародні партнери планують "сформувати для України два танкові батальйони з танками Leopard 2".

Раніше про готовність передати Україні танки Leopard 2 заявила Польща. Крім того, такі танки за потреби нашій країні можуть передати Нідерланди (про це раніше повідомив голландський прем'єр-міністр Марк Рютте).

Коли саме німецькі танки з'являться на озброєнні у ЗСУ? Це достеменно не відомо. Наприклад, міністр закордонних справ Португалії Жоан Гомеш Кравіньо вважає, що Україна може отримати ці бойові машини протягом 2-3 місяців.

Що це за танк Leopard 2? Це основний танк армії Німеччини. Його прийняли на озброєння ще у 1979 році. Екіпаж – 4 людинии. Озброєння – 120-мілімітрова гармата (боєкомплект – 42 снаряди), а також два кулемети калібру 7,62-мм. Німецькі танки можуть ефективно боротися із танками радянського зразка, які застосовують російські окупаційні війська.

Офіційно: ФРН передасть Україні танки Leopard 2

Два батальйони Leopard 2, про які говорив Хебештрайт, можуть скласти ударний "кулак" під час звільнення тимчасово окупованих територій України. До того ж не забуватимемо і про інші танки, які Україна отримає від західних країн. Раніше стало відомо, що Велика Британія передасть нашій країні 14 танків Challenger 2.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Марокко передасть Україні до 120 танків Т-72Б. Їх зараз модернізують у Чехії. Також Марокко передасть нашій країні запчастини до танків.