Оформлення пенсії: стало відомо, як це зробити через свого представника

Автор: Марченко Любов

Для того, щоб оформити пенсію за віком або її перерахунок, пенсіонеру не обов'язково самому звертатися до ПФУ. Це може зробити його представник. Оформлення пенсії не займе у представника більше часу і сил, ніж безпосередньо у майбутнього пенсіонера. Однак є момент, який слід врахувати.

Оформлення пенсії: стало відомо, як це зробити через свого представника - today.ua

Як оформити пенсію через свого представника, розповіли у Пенсійному фонді України.

Через війну багато українців були змушені покинути межі своєї країни і тимчасово оселитися за кордоном. У деяких із них за півроку війни вже настав час виходу на пенсію. Однак, не всі вони можуть приїхати в Україну, щоб оформити пенсійні виплати. Втім, у цьому немає потреби, кажуть у ПФУ. Адже оформлення пенсії цілком можливо організувати через свого представника.

Подібні випадки регламентуються пунктом 1.1 "Порядку Подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій". Згідно з цим документом, заяву щодо призначення пенсії замість майбутнього пенсіонера може подати його представник. Однак, цей представник обов'язково повинен мати нотаріальне доручення від майбутнього пенсіонера. Оформлення пенсії: стало відомо, як це зробити через свого представника При цьому довіреність, яка була складена на території однієї з колишніх радянських країн або країн, з якими Україна уклала договори про надання правової допомоги (до них, зокрема, належать країни Балтії, Чехія, Польща та деякі інші), приймається в Україні без жодного додаткового посвідчення.

Популярні зараз

Працюючі пенсіонери не отримають у травні доплати за стаж: названа причина

Українцям з низькими пенсіями призначили доплату: хто та скільки отримуватиме

В українців вилучатимуть житло для потреб ЗСУ: що відомо про компенсацію

Тариф на електроенергію у травні залишили по 2,64, але частина населення буде платити за іншою ціною

А ось довіреність, яка була складена на території однієї з країн так званого далекого зарубіжжя (наприклад, у Німеччині, Італії, Франції, Ізраїлі, США, Канаді та ін.), обов'язково доведеться завірити штампом "Apostille" або легалізувати її в одній з консульських установ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому слід обов'язково врахувати ще один момент: довіреність, видана іноземною мовою, обов'язково має містити переклад. І цей переклад має бути засвідчений нотаріально.

Нагадаємо, деяким українцям для виходу на пенсію замість звичайного страхового стажу рахуватимуть умовний.