Одній категорії громадян змінили отримання виплат під час війни: як забрати свої гроші

В Україні змінили процедуру виплати пенсій недієздатним переселенцям, у яких немає опікунів. Зокрема, йдеться про пенсіонерів, які через війну переїхали в безпечніші регіони.

Одній категорії громадян змінили отримання виплат під час війни: як забрати свої гроші - today.ua

З липня пенсії та соцдопомога таким громадянам нараховуватимуться на рахунки закладів, у яких вони перебувають. Міністр Мінсоцполітики Марина Лазебна заявила, що їм з 1 липня також підвищать мінімальні виплати, як і решті пенсіонерів.
Органи Пенсійного фонду або структурні підрозділи із соціального захисту населення мають у своєму розпорядженні відомості про тимчасове переміщення недієздатних громадян, і перерахують їх виплати за новою адресою автоматично.

Одній категорії громадян змінили отримання виплат під час війни: як забрати свої гроші

Це стосується самотніх літніх громадян, які не мають опікунів, і перебувають під опікою в органів опіки. Їх недієздатність визнана судом.

За законодавством, недієздатною може бути визнана особа, яка внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій і керувати собою.

Заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи або визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання, а якщо людина перебуває на лікуванні в наркологічному чи психіатричному закладі – за місцезнаходженням цього закладу.

Раніше повідомляли, як пенсіонери в Україні можуть отримати додаткову грошову допомогу від ООН.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua