Українці, які опинилися в скрутному становищі, можуть отримати допомогу на продукти та ліки. Для цього потрібно залишити заявку на платформі є-Допомога.
Про це розповів заступник міністра соціальної політики Костянтин Кошеленко.
На таку допомогу можуть розраховувати внутрішні переселенці та пенсіонери, каже чиновник. Для того, щоб отримати цю допомогу, слід залишити свою заявку на платформі є-Допомога.
Платформа працює у кількох напрямках:
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- інформація про державну допомогу під час війни;
- інформація про міжнародну допомогу (можна подати заявку на грошову допомогу від міжнародних організацій - Червоного Хреста, ООН, ЮНІСЕФ);
- отримання і надання волонтерської допомоги.
При цьому потрібно знати, що платформа є-Допомога працює не тільки онлайн. Щодо волонтерської допомоги, то волонтери самі обирають людей, яким вони хотіли би допомогти. Причому вони можуть або зробити грошовий переказ нужденній людині, яка залишила заявку на платформі, або приїхати до неї особисто та привезти допомогу.
Через цю платформу об'єднали свої зусилля для допомоги українцям волонтери із 25 країн. У допомозі нужденним беруть активну участь деякі великі мережі українських супермаркетів. Зокрема, це Сільпо, Фоззі, Траш та деякі інші.
Окрім супермаркетів, у допомозі беруть участь також аптечні мережі. Тобто, українцям можуть допомогти як продуктами, так і необхідними ліками.
У малих населених пунктах, де немає великих супермаркетів, що беруть участь у цій програмі, турботу про тих, хто потребує допомоги, беруть на себе волонтери.
Українці, які реєструються, щоб отримати допомогу, вказують свою теперішню адресу проживання, а також соціальний статус, каже Кошеленко.
Звісно, насамперед волонтери звертають увагу на тих, хто найбільш вразливий: багатодітні чи малозабезпечені сім'ї, людей з інвалідністю, самотніх людей похилого віку.
На сьогодні на платформі є-Допомога зареєстровано понад 15 тисяч активних заявок. А понад 2,5 тисячі сімей вже отримали допомогу завдяки залишеній там заявці.
Нагадаємо, Рада проголосувала за збільшення бюджетних видатків на допомогу переселенцям. Зокрема, їм додатково виділили 73,9 млрд. гривень з бюджету.