Новий рік без шампанського: українці можуть залишитися без головного атрибуту святкового застілля

Автор: Марченко Любов

Традиційне шампанське, без якого обряд зустрічі Нового року буде неповним, може не потрапити на святкові столи українців. Або в кращому випадку потрапить у пластиковій пляшці. У світі назріла жорстка криза зі скляною тарою та упаковкою для неї.

Новий рік без шампанського: українці можуть залишитися без головного атрибуту святкового застілля - today.ua

Про це сигналізують виробники з різних куточків світу. Вина є, в тому числі і шампанські, а ось розливати їх немає у що. Постачальники склотари не встигають за зростаючими запитами ринку. Так, лише за минулий місяць попит на винні коробки виріс на 77%, а на винні пляшки - на 172%.

Раніше, до пандемії коронавірусу, все працювало як годинниковий механізм: постачальники вчасно відвантажували і доставляли тару - скляну і пакувальну. Виробники розливали вина, закупорювали їх і відправляли далі по ланцюжку постачальників до споживача. Однак із початком пандемії, коли в багатьох країнах були оголошені локдауни, ситуація змінилася. Напрацьовані логістичні ланцюжки зруйнувалися, і тепер доводиться все відновлювати по-новому. Новий рік без шампанського: українці можуть залишитися без головного атрибуту святкового застілля Більшість поставок тари йде з Індії та Китаю. А вони не встигають ні виробляти, ні доставляти її до місць призначення. Через це деякі виробники шампанського та інших вин вже готові поступитися своїми принципами, аби тільки не залишити споживачів зовсім без вина на Новий рік і Різдво.

Будуть розливати у пластикову тару

Так-так, витримані в дубових бочках вина підуть на розлив у пластикову тару. І це зовсім не моветон, кажуть виробники, а вимушений захід.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Пластик краще порожніх полиць", - заявив власник кількох магазинів алкогольного рітейлера Gary's Wine & Marketplace, який погодився тимчасово продавати алкоголь у такій упаковці.

Крім нестачі тари, виноробній галузі, втім як і всім іншим, загрожує збільшення вартості перевезень. Так, із серпня 2020 по серпень 2021, вартість доставки звичайного контейнера з Азії на Захід зросла на 360%. А доставити контейнер із китайського Шанхаю в голландський Роттердам стало дорожче на 659%.

Все це, звичайно, позначиться і на вартості вин.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, незважаючи на скромну пластикову упаковку, цьогоріч шампанське до новорічного столу може обійтися набагато дорожче, ніж раніше.

Нагадаємо, в Україні і без цього обіцяють зростання цін на алкоголь. Мінімальну ціну на алкоголь мають намір підвищити, щоби боротися з нелегальним виробництвом цієї продукції.

Головне