Нові тарифи на газ: українцям розповіли, що зміниться у платіжках, і як треба буде розраховуватись

Вже незабаром українці оплачуватимуть вартість газу за новими платіжками. Тарифи на газ будуть рахуватися не в гривнях за кубометр, а в гривнях за кіловат-годину. Відповідно, і вести облік використаного газу будемо не в кубометрах, а в кіловат-годинах. Нова система розрахунків почне діяти з 1 травня 2022 року.

Нові тарифи на газ: українцям розповіли, що зміниться у платіжках, і як треба буде розраховуватись - today.ua

Таку систему розрахунків за газ вважають справедливішою, оскільки вона передбачає плату за теплотворність газу, а не за обсяг спаленого ресурсу. А теплотворність газу залежить від свердловини, з якої його видобули, від геолокації облгазу, який доставив блакитне паливо у квартиру споживача, а також від деяких інших факторів.

Тому при однаковій кількості спожитого газу в кубометрах різні споживачі отримають різний ефект від спалювання цього обсягу. Не випадково саме таку систему підрахунків прийнято в Європі, і Україна, яка прагне злитися з Європою не лише ментально, але й технічно, прагне уніфікувати свою систему обліку з європейською. Очевидно, саме це і стало першопричиною зміни тарифів на газ. Нові тарифи на газ: українцям розповіли, що зміниться у платіжках, і як треба буде розраховуватись Газові лічильники , "заточені" під кубометри, міняти українцям не доведеться. Хоча в ідеалі для точних вимірів потрібний новий лічильник. Проте коштує він дорого, і навряд чи багато хто зміг би його придбати. Втім, цього й не треба буде. Ми, як і раніше, передаватимемо облгазу показання лічильника в кубометрах. А там уже переводитимуть це у кіловат-годинни і множитимуть на відповідний тариф, який буде надано НКРЕКП.

Для того щоб перевести кубометри в енергоодиниці і потім помножити на відповідний тариф, є спеціальні формули приведення. Тому, хто хоче в усьому розібратися сам, пропонуємо поринути у захоплюючий світ формул, в якому немає інтегралів і диференціалів, а є лише проста шкільна арифметика.

Проте, незважаючи на, здавалося б, безперечні переваги такої методики підрахунку, експерти кажуть: нова система розрахунків із новими тарифами на газ принесе українцям подорожчання платіжок, принаймні, на 20%. І це за умови, що тарифи на газ (у кубометрах) залишаться незмінними. Проте після закінчення опалювального сезону нам обіцяють нові ціни на газ. І вони точно не будуть нижчими, ніж теперішні.

ДЖЕРЕЛОfacenews