Українцям розповіли, як платити за електроенергію менше навіть при нових тарифах

Вже з 1 серпня в Україні обіцяють підвищити тарифи на електроенергію для побутових споживачів. Сценарії підвищення озвучують різні. Однак на якому з них зупиниться уряд, поки не відомо. Можливо - і самому уряду.

Українцям розповіли, як платити за електроенергію менше навіть при нових тарифах - today.ua

Вірогідним можна вважати лише факт, що плата за електрику виросте, і це ще більше вдарить по кишенях пересічних громадян. Єдине, що можна зробити в такій ситуації - це постаратися максимально скоротити свої витрати на електроенергію.

Є кілька шляхів скорочення витрат на електрику.

Тотальна економія

Для цього просто доведеться менше користуватися електропобутовими приладами: рідше прати, мити посуд вручну, не спати "під акомпанемент" працюючого телевізора, зайвий раз не ставити електрочайник та обходитися лише однією лампочкою в люстрі. Проте не для всіх такі заходи прийнятні, адже вони знижують якість життя і роблять нас заручниками економії. Тому, можливо, слід пошукати інші способи скорочення витрат на електрику. Українцям розповіли, як платити за електроенергію менше навіть при нових тарифах

Заміна енерговитратних побутових приладів на енергозберігаючі

Це шлях доволі ефективний, але не такий простий, як може здатися. Найпростіше - замінити звичайні лампочки розжарювання на світлодіодні. Це дійсно працює. Однак цього замало. Фахівці радять ще подумати про заміну застарілих побутових електроприладів на нові - із класом енергоспоживання "А".

Звичайно, це дозволить відчутно скоротити витрати електроенергії, а відповідно і заощадити на оплаті. Однак, у скільки обійдеться така модернізація домашнього побуту, і скільки років потім знадобиться, щоб окупити таку "економію", нескладно порахувати. Та й головне питання залишається відкритим: звідки українцю, який отримує мінімалку, взяти гроші на новий холодильник, який коштує, як дві мінімалки?

Заміна лічильника на двозонний

Це може стати виходом. Хоча би частковим. Адже з таким лічильником нічний тариф на електроенергію (з 23:00 до 7:00) буде коштувати вдвічі дешевше, ніж денний. А отже, можна деякі електроприлади змусити працювати вночі. Наприклад, пральну машину, бойлер, посудомийну машину. При цьому можна також перенести на нічну пору зарядку акумуляторів, мобільних телефонів і всього, що потрібно заряджати від розетки.

При цьому, звісно, доведеться витратитися на новий лічильник і його установку. Однак порівняно з вартістю заміни всіх електроприладів це - суща дрібниця.

Нагадаємо, для однієї категорії споживачів тариф на електроенергію можуть навіть знизити. Йдеться про ті сім'ї, в яких споживають не більше 100 кВт-год на місяць.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua