Нові штрафи в Україні: скільки доведеться платити за ігнорування комендантської години і світло у вікні

Українцям вирішили посилити адміністративну відповідальність за ігнорування правил воєнного часу. Зокрема, буде запроваджено нові штрафи: за порушення обмежень щодо реалізації ліків, за порушення правил торгівлі алкоголем, за порушення комендантської години і за світло у вікні.

Нові штрафи в Україні: скільки доведеться платити за ігнорування комендантської години і світло у вікні - today.ua

Такі положення містяться у законопроекті №7356, який подано на розгляд парламенту.

Зокрема, законопроект передбачає штрафи за такі адміністративні правопорушення:

  • відпуск ліків понад встановлені обмеження. За таке порушення доведеться поплатитися сумою від 1700 до 5100 гривень. Причому продані ліки та виручка за них також будуть конфісковані;
  • продаж заборонених алкогольних напоїв та у заборонений час доби каратиметься штрафом від 8500 до 17000 гривень;
  • за "прогулянки під місяцем" під час комендантської години, а також за світло у вікні під час комендантської години доведеться заплатити від 170 до 340 гривень;

Нові штрафи в Україні: скільки доведеться платити за ігнорування комендантської години і світло у вікні

  • мешканцям прикордонної смуги, які проживають в межах 5 км від державного кордону, порушення комендантської години коштуватиме вдесятеро дорожче, ніж решті: для них штраф становитиме від 1700 до 3400 гривень.

Нагадаємо, тим часом, українські банки оголосили про завершення кредитних канікул, якими могли скористатися їхні клієнти з початку війни. З 1 червня всю заборгованість, що утворилася, доведеться гасити. А згодом боржникам, які не розрахуються, доведеться сплачувати штрафи за прострочені кредити.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua