Незважаючи на загальну мобілізацію, строковиків звільнятимуть з військової служби

Військовим, які проходять армійську строкову службу, дозволять звільнятися з ЗСУ, незважаючи на війну. На сьогодні вони такого права не мають. Однак невдовзі строковики можуть його отримати. Але це не означає, що мобілізація обмине їх стороною.

Незважаючи на загальну мобілізацію, строковиків звільнятимуть з військової служби - today.ua

Відповідний законопроект №9140, який регламентує строкову службу в армії під час воєнного стану, зареєстровано у Верховній Раді.

Згідно з президентським Указом, ухваленим ще в грудні 2008 року, військовослужбовці строкової служби під час воєнного стану не підлягають звільненню зі служби.

Проте депутати вважають цей Указ неконституційним із кількох причин. По-перше, для військових-строковиків не передбачено таких зарплат, як для інших військовослужбовців, що ставить їх у нерівні умови.

По-друге, у жовтні минулого року парламент ухвалив закон, згідно з яким під час дії воєнного стану призов на термінову службу не здійснюється. А отже, всі, хто був призваний до цього і вже відслужив, мають право на звільнення з армії.

По-третє, примусове утримання строковиків знижує обороноздатність країни, оскільки згідно із законом їх не можуть мобілізувати. А отже, добре підготовлені військові, які здобули найсвіжіші знання та навички, виходять фактично виведеними з лав ЗСУ.

Незважаючи на загальну мобілізацію, строковиків звільнятимуть з військової служби

Якщо законопроект ухвалять, то військовослужбовці строкової служби отримають право на звільнення з ЗСУ під час воєнного стану. Закон передбачає такі умови звільнення строковиків із ЗСУ:

  • протягом 5 днів після того дня, коли цей закон набуде чинності, повинні звільнити з армії тих, у кого вже вийшов термін служби до того, як було ухвалено цей закон;
  • протягом 5 днів з дня завершення терміну служби, якщо він закінчиться після набрання чинності цим законом.

Однак звільнення з армії аж ніяк не означає, що звільнені строковики не підпадуть під загальну мобілізацію. Цим законом передбачено, що вони мають стати на військовий облік за місцем свого проживання не пізніше 5 днів після звільнення з армії.

"Такі особи не пізніше ніж протягом 5 днів з дня звільнення зі строкової служби зобов'язані прибути до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, вирішення питання про призов на військову службу під час мобілізації, на особливий період, прийняття на військову службу за контрактом, звільнення у запас або у відставку на підставах та у порядку визначених законом", - йдеться в законопроекті.

Це означає, що вони одразу можуть потрапити з вогню та в полум'я: після звільнення з термінової служби - відразу в діючу армію та на передову. Тому сприймати цей закон як панацею від мобілізації не варто.

Нагадаємо, частина волонтерів можуть отримати броню від мобілізації на військову службу.

ДЖЕРЕЛОsud.ua