Незважаючи на війну, в Україні зріс обсяг валютних депозитів населення

Автор: Марченко Любов

Валютні депозити населення у вересні вперше з початку війни почали зростати. Відправною точкою цього процесу вважають липневий дозвіл Нацбанку продавати безготівкову валюту населенню.

Незважаючи на війну, в Україні зріс обсяг валютних депозитів населення - today.ua

Про початок зростання депозитів у валюті розповів у Telegram голова податкового та фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев.

21 липня 2022 року НБУ дозволив банкам продавати населенню безготівкову іноземну валюту за умови її подальшого вкладу на депозит. Данило Гетьманцев вважає, що саме цей захід посприяв теперішній тенденції до зростання. Таким чином, за вересень обсяг валютних депозитів населення зріс на 51 мільйон доларів, що становить 0,6%. Приріст, звичайно, поки що невеликий, проте тенденція дає надію.

Незважаючи на війну, в Україні зріс обсяг валютних депозитів населення

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Також за вересень відмічено зростання депозитів у гривні. Гривневі депозити населення за перший осінній місяць зросли на 8,4 млрд, що становить 1,6%. А загалом, від початку військової агресії з боку Росії депозити населення в гривні додали 28,4%, що дорівнює 121,5 млрд грн.

Корпоративний сектор заробив у вересні на депозитах відразу 30,3 млрд грн, і це склало 6,2% зростання. Підприємства на вкладених гривнях на початку осені збагатилися на 2,7%, що еквівалентно 13,8 млрд грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Такі тенденції до зростання свідчать про адаптацію бізнесу до війни в Україні, каже Данило Гетьманцев. Крім того, у вересні зафіксовано максимальний обсяг українського експорту з початку війни.

Нагадаємо, що після падіння курсу долара минулого тижня він відновив зростання. Приватбанк підвищив курс долара.

Головне