Незважаючи на війну в Україні, середня зарплата працівників у деяких галузях стала вищою. Водночас у масштабах усього ринку зайнятості середня зарплата по країні знизилася порівняно з довоєнним періодом на 10%.
Про те, в яких галузях, незважаючи на війну, заробітки виросли, і в яких регіонах вони зараз є найвищими, розповіли в експертно-аналітичному центрі кадрового порталу grc.ua.
Порівняно з довоєнним часом (серединою лютого) середня зарплата в Україні стала нижчою на 10% (у середині квітня). Наразі вона становить 18 700 гривень. При цьому у середині лютого вона трохи перевищувала 20 тисяч. Таке, відносно невелике просідання, у розмірі середніх виплат вдалося утримати завдяки високим зарплатам фахівців IT-галузі, кажуть аналітики порталу.
Зарплата IT-фахівців із початком війни не лише не знизилася, а навіть навпаки стала вищою. Якщо у березні вона становила 86 500, то у квітні її середній розмір сягнув 108 100 гривень. Причому навіть зараз у воєнний час вакансій в IT-галузі відчутно більше, ніж в інших сферах діяльності. Щоправда, роботодавці переважно шукають програмістів високої кваліфікації, і пропозицій для новачків зараз практично немає. На другій позиції за рівнем зарплат – топ-менеджмент. Керівництву вищої ланки у середньому платять 63 200 гривень. Але таких вакансій було небагато і до війни, а з початком воєнного часу їхнє число взагалі скоротилося до мінімуму. І тепер топ-менеджери високої кваліфікації навіть готові погодитись на нижчі посади та нижчі зарплати, ніж у них були до війни.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зарплати вище за середню по Україні пропонують також спеціалістам у сфері маркетингу (26 600 гривень), спеціалістам у видобувних галузях (26 500), а також спеціалістам будівельної галузі (25 300).
Водночас лідерами зарплатного антирейтингу є працівники автомобільного бізнесу. У них середній заробіток нині дорівнює 11 000 гривень. Трохи вищы заробітки у сільському господарстві (13 300), готельно-ресторанному бізнесі (14 000), медицині (14 900) та серед менеджерів з персоналу (15 500).
У регіональному розрізі лідером із середньої зарплати залишається Київ. А загалом верхня п'ятірка зарплатного рейтингу має такий вигляд:
- Київ – 26 000 грн;
- Дніпропетровська область – 25600 грн;
- Львівська область – 24 800 грн.;
- Полтавська область – 23400 грн;
- Одеська область – 23 000 грн.
Воєнні особливості ринку зайнятості
При цьому Київська область, яка до війни також завжди входила до топ регіонів із найвищою середньою зарплатою, цього разу не лише не увійшла до першої п'ятірки, а й опинилася на найнижчій позиції. Там середня зарплата зараз ледь сягає 13 тисяч гривень.
Ще одна особливість нинішньої ситуації на ринку праці – зниження запитів із зарплати у претендентів на роботу. У резюме вони стали вказувати нижчу очікувану платню. Причому знизили свої запити понад третину (35%) претендентів. Це пов'язано з тим, що знайти роботу в Україні зараз дуже складно.
Нагадаємо, з початку війни кількість вакансій на ринку праці в Україні скоротилася у 30 разів.