Долар впав: НБУ не зміг втримати курс валюти

Курс долара в Україні знову просів. НБУ повернув гривні ще 2 копійки, проте євровалюта стала на 2,5 копійки дорожче.

Долар впав: НБУ не зміг втримати курс валюти - today.ua

Курс долара в Україні цієї осені поводиться всупереч усім прогнозам. За прогнозами аналітиків фінансового ринку він повинен був почати рости ще з другої половини серпня. А з приходом осені його зростання мало набути характеру стійкої тенденції. Однак усе йде не так. Долар періодично намагається тіснити гривню, але "українка" не здається і, трохи піддавшись, знову йде у наступ.

Наступний фінансовий тиждень 11 жовтня долар почне з п'ятничного курсу, який став нижче на 2 копійки. Курс євро, навпаки, виріс на 2,5 копійки. Долар впав: НБУ не зміг втримати курс валюти

Отже, на понеділок, 11 жовтня, курси валют будуть такими:

  • 100 доларів США - 2633,14 гривень (-0,0189 грн);
  • 100 євро - 3043,78 гривень (+0,0243 грн).

Таким чином, курс долара падає вже п'ятий день поспіль і побив півторарічний рекорд мінімуму. В останній раз він був нижче ще 16 березня 2020 року - по 26,08 гривні. На міжбанку курс долара знизився на 8 копійок - до 26,31 гривні. У купівлі він також став дешевшим, і теж на 8 копійок - 26,29 гривні.

Курс євро у продажу став нижчим на 5 копійок - по 30,4 гривні.

При цьому НБУ в п'ятницю всіляко намагався утримати курс долара, активно скуповуючи "зелені" на торгах. Якби не інтервенція Нацбанку, то курс долара просів би ще більше. Подейкують, що НБУ так старався через продаж валюти Укравтодором. Національний регулятор дуже хотів допомогти автодору продати долари якнайдорожче.

Нагадаємо, незважаючи на незрозумілі рухи курсу долара, аналітики ринку все одно радять робити довгострокові фінансові інвестиції в американську валюту, а не в українську. Гривні усе ж пророкують повільну, але неминучу девальвацію.

ДЖЕРЕЛОkorrespondent