В Україні зростають тарифи на комуналку: Держстат оприлюднив свіжі дані

В Україні встановлено мораторій на подорожчання комунальних послуг на період війни з Росією та піврічний період після її завершення. Незважаючи на діючий мораторій, тарифи на комуналку потихеньку зростають. За рік комунальні послуги подорожчали на 4,3%.

В Україні зростають тарифи на комуналку: Держстат оприлюднив свіжі дані - today.ua

Такі дані оприлюднила Державна служба статистики України.

Відзначено зростання цін майже на всі види комунальних послуг. Так, із вересня 2021 року по вересень 2022 вартість житлово-комунальних послуг зросла загалом на 4,3%.

Найбільший приріст цін спостерігається на послуги з використання каналізаційних систем, централізованого водопостачання та ремонт житлових приміщень. Оплата використання каналізації зросла на 14,9%. За централізоване водопостачання тепер доведеться платити на 12% більше.

В Україні зростають тарифи на комуналку: Держстат оприлюднив свіжі дані

Ремонт житла додав до колишньої вартості аж 24,6%. Лише порівняно із серпнем поточного року ціни на комуналку встигли зрости на 0,9%.

Це - не єдині житлово-комунальні послуги, за які доведеться платити більше. Управління багатоквартирним будинком стало обходитися на 6% дорожче, за збирання сміття українці платять на 10,5% більше. На 1,9% зросли платіжки за газ. Гаряча вода та опалення додали у вартості 1,2%.

Нагадаємо, до початку 2023 року очікується зростання цін на електроенергію у Польщі. Вона подорожчає утричі. Підвищення тарифів відзначається в усій Європі. Основною причиною інфляції та зростання цін на комуналку в Європі стала військова агресія Росії в Україні.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua