Українці скаржаться, що в них зникла надбавка до пенсії, яку вони отримували як діти війни. Як з'ясувалося, у деяких випадках справді можуть припинити її виплату.
Видання napensii роз'яснило, в яких випадках можуть позбавити надбавки до пенсії, а також, який розмір пенсії виплачують за втратою годувальника, а також чи належить вдовам померлих учасників війни надбавка за урядові нагороди чоловіків.
"Мені 77 років. Отримую пенсію по втраті годувальника. Чоловік був шахтарем, його пільговий підземний стаж становить понад 26 років. Крім того, чоловік був учасником війни, визнаний за життя інвалідом. Він був нагороджений орденом Трудової Слави ІІІ ступеня. Який відсоток я повинна отримувати?" А ще я з 2015 року не отримую надбавку у розмірі 66,43 гривні, як дитина війни. Поясніть, чому", - звернулася по роз'яснення вдова учасника війни.
Жінці детально роз'яснили, на які виплати вона має право.
Пенсія по втрати годувальника виплачується у вигляді 50% від пенсії, яку отримував цей годувальник. В даному випадку йдеться про пенсію чоловіка, яку наразі отримує його вдова. Розмір цієї пенсії залежить від тієї, що отримував свого часу померлий чоловік, у тому числі з урахуванням стажу підземних робіт.
При цьому дві надбавки одночасно не виплачуються. Тому, якщо була ще надбавка як дитині війни, то обирають ту з них, яка є вищою, і її залишають. Імовірно, через це зникла надбавка дитині війни.
Надбавка за нагороди належить як особам, нагородженим орденами України або колишнього СРСР, так і їхньому подружжю – у разі їхньої смерті. Така надбавка передбачена у розмірі 23% від ПМ, тобто сьогодні це 444,82 гривні. Вдова має право на половину цієї надбавки, тобто на 222,41 гривні.
До речі, якщо людина була нагороджена не однією, а, наприклад, трьома орденами, то їй доплачують до пенсії 39% ПМ.
Нагадаємо, українцям, яким не вистачає для виходу на пенсію трохи страхового стажу, радять його докупити.