Деяким українцям виплачуватимуть соцдопомогу замість пенсії: кому і скільки заплатять

Автор: Марченко Любов

Деякі українці, які досягли пенсійного віку, отримуватимуть соцдопомогу замість пенсії. На неї можуть розраховувати малозабезпечені громадяни, які не заробили пенсії.

Деяким українцям виплачуватимуть соцдопомогу замість пенсії: кому і скільки заплатять - today.ua

Про це нагадали у Міністерстві соціальної політики.

На таку соцдопомогу можуть претендувати люди, які не мають страхового стажу для призначення пенсії. Мінімальний страховий стаж, за якого людина може розраховувати хоча б на мінімальну пенсію, в Україні дорівнює 15 рокам. При цьому слід пам'ятати, що страховим вважається стаж, протягом якого за працівника сплачувався єдиний соціальний внесок. Якщо ж такий внесок не сплачувався, але при цьому людина працювала, то такі роки роботи не будуть зараховані до страхового стажу, і не враховуватимуться при призначенні пенсії.

Тому для отримання хоча би мінімальної пенсії потрібно мати щонайменше 15 років страхового стажу. Причому з 15 роками стажу пенсію в 60 років не дадуть, а лише у 65. Соцдопомогу замість пенсії можуть дати також лише з 65 років.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

При цьому людина, яка претендує на таку соцдопомогу, ще й має бути малозабезпеченою. Що це означає? Це означає, що в її сім'ї місячний дохід на одну особу не повинен перевищувати розміру прожиткового мінімуму для людей непрацездатного віку.

Деяким українцям виплачуватимуть соцдопомогу замість пенсії: кому і скільки заплатять Наразі розмір ПМ становить 2027 гривень. Тобто якщо сім'я, наприклад, складається з трьох осіб, то її сумарний дохід не повинен перевищувати 6081 гривню. Причому береться середній дохід сім'ї за шість місяців, що передують зверненню по соцдопомогу. Тільки в цьому випадку можна претендувати на соцдопомогу замість пенсії.

Її розмір не буде перевищувати величину прожиткового мінімуму. Таким чином, одержувачу доплачуватимуть суму, якої не вистачає до величини ПМ. Наприклад, якщо сумарний місячний дохід сім'ї із трьох осіб становить 6000 гривень, то на кожного припадає по 2000. Таким чином, члену сім'ї, який не заробив собі пенсію, виплачуватимуть соцдопомогу у розмірі 27 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Причому цю виплату щопівроку переглядатимуть. А щоб її отримати, потрібно зібрати довідки про зарплату всіх членів сім'ї. Загалом, заняття це дуже клопітке. Тому краще працювати легально і отримувати "білу" зарплату, щоб заробити собі нормальну пенсію.

Нагадаємо, деяким українцям для призначення пенсії розрахують замість звичайного умовний страховий стаж.