Деяких українців змусять повернути субсидію: як держава зможе забрати свої гроші

Автор: Марченко Любов

Багато українців, які не можуть самостійно оплачувати комунальні послуги, одержують субсидію від держави. Однак у деяких випадках держава може змусити субсидіантів повернути отримані гроші.

Деяких українців змусять повернути субсидію: як держава зможе забрати свої гроші - today.ua

Хто може потрапити в немилість до держави, і як реально у громадян зможуть забрати гроші, які вони вже отримали, розповіло видання napensii.

Для сімей із невисоким достатком субсидії – єдина можливість розплатитися за комуналку, щоб уникнути боргів. А залишитися без підтримки держави для них означає потрапити до боргової ями, з якої буде дуже важко вибратися.

І все ж таки, деяких громадян можуть позбавити субсидії. Це станеться в тому випадку, якщо розкриються факти, які одержувачі приховали під час оформлення держдопомоги, або не повідомили вже потім, коли було призначено субсидію.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Таким чином, українців можуть позбавити субсидії у двох випадках:

  • якщо у заяві чи декларації була зазначена недостовірна інформація, і це вплинуло на встановлення права на житлову субсидію та визначення її розміру, який у результаті перевищив 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень);
  • якщо людина не повідомила про обставини, що впливають на перегляд права на призначення житлової субсидії або її розміри, протягом 30 календарних днів з дня їхнього виникнення.

Деяких українців змусять повернути субсидію: як держава зможе забрати свої гроші

При цьому постає питання, як реально держава може повернути гроші, отримані субсидіантом незаконно? Навряд чи людина, яка незаконно отримала гроші, одразу ж кинеться їх повертати. Однак у держави усе ж є механізм повернення зайво виплаченої суми.

У разі, якщо за винуватцем все-таки залишили субсидію, держава може зменшити щомісячну суму допомоги, аби поступово погасити переплачену суму. Але при цьому згідно із законом з субсидіанта можуть вираховувати не більше 20% від суми, яка йому належить.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ж боржнику призначать субсидію на наступний період, то сума боргу відразу буде при цьому врахована, і розмір державної допомоги скоротять з урахуванням цього боргу.

Нагадаємо, стало відомо, чому субсидія у пенсіонерів у новому сезоні може виявитися нижчою. Це пов'язано з тим, що при розрахунку розміру субсидії береться пенсія за березень. А в березні більшість пенсіонерів отримали вже підвищену пенсію з урахуванням індексації.

Головне