Деякі українці щомісячно отримуватимуть доплату до пенсії у розмірі майже 600 гривень

Автор: Марченко Любов

Деякі українці, крім основного розміру пенсійної виплати, мають право ще й на щомісячні доплати. Причому одній категорії громадян належить доплата до пенсії у розмірі, що майже дорівнює 600 гривням. Йдеться про пенсіонерів, яким уже виповнилося 80 років.

Деякі українці щомісячно отримуватимуть доплату до пенсії у розмірі майже 600 гривень - today.ua

Про це нагадали у Пенсійному фонді України.

Громадянам, які мають понад 70 років, щомісяця дають вікові доплати до пенсії. Вони мають таку градацію: від 70 до 75 років, від 75 до 80 років, понад 80 років.

Першими почали отримувати доплати до пенсії громадяни віком від 80 років. Із 2020 року їм стали доплачувати щомісяця до 500 гривень. Згодом настала черга 75-річних. Вони отримали доплату до 400 гривень. І, нарешті, з жовтня 2022 року запровадили доплату до пенсії для 70-річних українців. Їм додали до 300 гривень.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Таким чином уряд намагається створити додатковий фінансовий захист для людей похилого віку, які вже не можуть самі про себе подбати.

Деякі українці щомісячно отримуватимуть доплату до пенсії у розмірі майже 600 гривень

Коли людині виповнилося 70 років, то їй починають доплачувати до пенсії по 300 гривень. Таку доплату вона отримуватиме до 75 років. А потім, у 75, вона стане вищою на 100 гривень. У 80 років її підвищать ще на 100, і вона вже становитиме 500 гривень.

При цьому, якщо спочатку ці доплати не індексувалися, то нинішнього року їх стали індексувати, як і основну пенсію. Таким чином, після індексації доплата 75-річних пенсіонерів дорівнювала не 400, а 456 гривень, а доплата для 80-річних зросла до 579, тобто майже до 600 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Незмінною поки що залишається доплата 70-річним пенсіонерам, оскільки індексацію пенсії проводять у березні, а їм почали її виплачувати лише з жовтня. Їм проіндексують цю суму вже 2023 року.

Нагадаємо, в Україні змінять правила призначення пенсії деяким громадянам.