Деякі сигарети незабаром можуть опинитися в Україні під забороною

У Верховній Раді незабаром можуть проголосувати законопроект, що забороняє продаж сигарет зі смаковими добавками та ароматизаторами. Документ вже пройшов розгляд у профільній комісії, і тепер тільки залишилося проголосувати за нього в парламенті.

Деякі сигарети незабаром можуть опинитися в Україні під забороною - today.ua

Крім того, цим законопроектом передбачаються й інші вимоги до сигарет. Зокрема - до вмісту смоли у сигаретах, а також до антиреклами на пачках із сигаретами. При цьому всі ці нововведення ніяк не повинні відбитися на вартості курива, кажуть ініціатори законопроекту.

Експерти пояснюють, чому виникли претензії саме до сигарет із різними смаковими та ароматизованими добавками. Вони кажуть, що діти прилучаються до тютюнових виробів нерідко саме через такі сигарети - зі смаковими добавками.

Деякі сигарети незабаром можуть опинитися в Україні під забороною

"За дослідженнями, які проводилися в США, 80% дітей вперше пробують курити саме ароматизовані сигарети, адже вони приємні на смак. Така заборона діє в усіх країнах ЄС без винятку", - говорять експерти тютюнового ринку.

Прийшов час ввести такі ж заборони і в Україні. Звичайно, зовсім відвадити молодь від куріння навряд чи вдасться, а ось скоротити ряди курців цілком можливо. Адже багатьох з них приваблюють в сигаретах саме ці смакові добавки. Вони сприймають такі сигарети чимось на зразок жуйки із різними смаками.

Нагадаємо, сигарети і спиртне в Україні значно подорожчали. Так, пачка сигарет із фільтром за рік зросла в ціні на більш ніж 20 відсотків.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua