Деякі мобілізовані продовжують отримувати зарплату на колишній роботі: кому пощастило

З 19 липня 2022 року набрав чинності Закон №2352-IX, згідно з яким роботодавці зобов'язані зберігати за працівниками, мобілізованими на військову службу, лише робоче місце та посаду. Однак є винятки, за яких середня зарплата мобілізованих все ж таки зберігається.

Деякі мобілізовані продовжують отримувати зарплату на колишній роботі: кому пощастило - today.ua

До 19 липня 2022 року роботодавець був зобов'язаний зберегти робоче місце та посаду за мобілізованим працівником, а також нараховувати щомісячно йому середню зарплату до закінчення його військової служби. Однак згодом, після поправок у деяких законодавчих актах, залишилися лише гарантії на робоче місце та посаду. Такі обов'язки поширюються як на юридичних осіб, так і на ФОПов.

Мобілізований контингент ділиться на тих, що призвані нести службу до ЗСУ, і територіальну оборону. З юридичної точки зору ці дві групи громадян відрізняються у своїх трудових правах.

Деякі мобілізовані продовжують отримувати зарплату на колишній роботі: кому пощастило

Територіальна оборона є добровільним формуванням, а громадяни, які перебувають у її лавах, юридично не вважаються призваними на військову службу. Діяльність тероборони сприймається як виконання державних і громадських робіт. У зв'язку з цим, за кожним українцем, який несе службу в лавах тероборони, зберігається і його середня зарплата за місцем роботи.

Українці, які проходять службу в територіальній обороні, для збереження середньої заробітної плати повинні надати роботодавцю документи, що підтверджують їхній статус тероборонівця. А саме - підписаний контракт добровольця територіальної оборони та витяг, що підтверджує включення добровольця до списку громадян, які виконують державні та цивільні обов'язки.

Нарахування середньої заробітної плати зберігається весь період служби у лавах територіальної оборони.

Нагадаємо, в Україні скасували осінній призов та відстрочили демобілізацію.

ДЖЕРЕЛОprofpressa.com