Найбільш незахищені українці можуть одержати допомогу на оплату комуналки. Причому це не субсидія, а фінансова допомога, якої вистачить практично на повну оплату комунальних послуг в опалювальний сезон.
Який розмір цієї допомоги, і хто може на неї розраховувати, розповів директор департаменту гуманітарного реагування Карітасу України Григорій Селещук.
Отже, українці, які постраждали від військових дій та належать до категорії найменш захищених громадян, можуть розраховувати на фінансову допомогу від благодійної організації Карітас України.
Їм можуть надати два види допомоги на оплату комуналки під час опалювального сезону:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- грошову допомогу на оплату комунальних послуг;
- допомогу у придбанні твердого палива.
Що стосується грошової допомоги на оплату комунальних послуг, то Карітас готовий кілька місяців оплачувати незаможним сім'ям вартість комуналки в розмірі 1800 гривень на місяць, а іноді й вище.
"Ця сума має забезпечити повністю оплату комунальних послуг – із розрахунку від 1800 гривень на місяць протягом 3-4 місяців, приблизно 5-6 тисяч гривень в опалювальний період", – розповів Григорій Селещук.
Кошти на купівлю твердого палива надають у тому випадку, якщо житлове приміщення опалюється не природним газом чи електрикою, а дровами та вугіллям. У такому разі можливі два варіанти допомоги.
"Ми або закуповуємо тверде паливо та привозимо людям, або видаємо грошовий грант, якщо вони можуть самі організувати покупку і доставку. Розраховуємо, щоб вистачало на зиму – 5-6 тонн твердого палива", – поділився представник Карітас.
При цьому слід знати, що така допомога надається не в усіх регіонах, а лише в окремих областях. На сьогодні її можуть одержати мешканці таких областей: Київської, Полтавської, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської та Миколаївської.
Претендувати на допомогу від Карітас України можуть такі категорії громадян:
- внутрішньо переміщені особи;
- мешканці деокупованих територій;
- люди, в яких житло пошкоджено внаслідок обстрілу;
- люди, які мешкають поблизу зони активних бойових дій на територіях, підконтрольних Україні.
Однак і серед таких громадян є ті, які отримають допомогу насамперед. До них, зокрема, належать:
- багатодітні сім'ї;
- люди, які мають інвалідність чи хронічні захворювання;
- самотні літні люди;
- самотні матері і батьки.
Як зареєструватись для отримання допомоги?
Щоб зареєструватись, потрібно зателефонувати на гарячу лінію 0 800 33 67 34. Проте за дзвінком буде проводитись лише попередня реєстрація. А для того, щоб оформити допомогу, потрібно буде все ж таки з'явитися в одим ыз місцевих осередків Карітас. В організації пояснюють це тим, що зараз багато шахраїв діють від імені благодійних організацій.
Нагадаємо, у Мінсоцполітики відкрили рахунок для благодійної допомоги українцям.