Не відправлять на війну і дадуть хорошу зарплату: названо фахівців, яких гостро потребує тил

Автор: Марченко Любов

В Україні вже другий рік триває воєнний стан і не припиняється мобілізація. Багато чоловіків втратили роботу під час війни і зараз не наважуються влаштовуватись на нове робоче місце, через те що бояться мобілізації. А тим часом, і в тилу є робота, з якої не призвуть на фронт, і водночас готові платити за неї хорошу зарплату.

Не відправлять на війну і дадуть хорошу зарплату: названо фахівців, яких гостро потребує тил - today.ua

Йдеться про працівників ДСНС. Ці люди і в мирний час, як на війні. Нерідко саме їм доводиться першими приймати на себе удари стихії. Рятувальник – професія, яка щодня пов'язана з екстримом, подоланням перешкод та ризиком для життя.

Люди в цю професію йдуть переважно за покликанням, оскільки зовсім невеликі зарплати, які донедавна платили рятувальникам, не залишали сумнівів: заради наживи в рятувальники не йдуть.

Зараз у рятувальників зарплата стала вищою

З 1 лютого 2023 року мінімальний розмір щомісячного грошового забезпечення, яке платять рятувальнику з рядового складу, дорівнює 17 тисячам гривень.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

До цієї зарплати рятувальникам ще належать різні надбавки та премії. Причому розмір цих доплат може дорівнювати ще одному посадовому окладу рятувальника. Особливо, якщо його робота пов'язана з постійним ризиком для життя.

Не відправлять на війну і дадуть хорошу зарплату: названо фахівців, яких гостро потребує тил

Наразі, під час війни, рятувальникам додалося ризикованої роботи. Нерідко в їхній роботі важко розібрати, де фронт, і де тил. Особливо, коли після чергового ракетного обстрілу потрібно терміново йти туди, де все ще вибухає і палає. Український тил нині гостро потребує таких фахівців. Тому в основному вони не підлягають мобілізації, оскільки без їхньої роботи в тилу ніяк не обійтися.

Які вимоги висувають до бійця ДСНС

Для того щоб влаштуватися на роботу рятувальником, потрібно мати три основні якості:

  • бути у добрій фізичній формі;
  • бути повнолітнім;
  • мати стійку психіку.

Щодо диплома про вищу освіту, то він не обов'язковий. Звісно, якщо людина претендує на високе звання у ДСНС, то диплом знадобиться. А бійці з рядового складу, як правило – люди з добрим здоров'ям, стійкими морально-вольовими якостями та середньою освітою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом, незважаючи на складнощі, з якими пов'язана робота рятівника, бажаючих реалізувати себе у цій ролі є чимало. Тому всіх підряд у цю професію не беруть. При прийомі на роботу претенденти проходять суворий відбір, і відсів кандидатів вельми високий.

Нагадаємо, що в Україні з дня на день почнуть діяти нові правила демобілізації військовозобов'язаних.