Не відправлять на війну і дадуть хорошу зарплату: названо фахівців, яких гостро потребує тил

Автор: Марченко Любов

В Україні вже другий рік триває воєнний стан і не припиняється мобілізація. Багато чоловіків втратили роботу під час війни і зараз не наважуються влаштовуватись на нове робоче місце, через те що бояться мобілізації. А тим часом, і в тилу є робота, з якої не призвуть на фронт, і водночас готові платити за неї хорошу зарплату.

Не відправлять на війну і дадуть хорошу зарплату: названо фахівців, яких гостро потребує тил - today.ua

Йдеться про працівників ДСНС. Ці люди і в мирний час, як на війні. Нерідко саме їм доводиться першими приймати на себе удари стихії. Рятувальник – професія, яка щодня пов'язана з екстримом, подоланням перешкод та ризиком для життя.

Люди в цю професію йдуть переважно за покликанням, оскільки зовсім невеликі зарплати, які донедавна платили рятувальникам, не залишали сумнівів: заради наживи в рятувальники не йдуть.

Зараз у рятувальників зарплата стала вищою

З 1 лютого 2023 року мінімальний розмір щомісячного грошового забезпечення, яке платять рятувальнику з рядового складу, дорівнює 17 тисячам гривень.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

До цієї зарплати рятувальникам ще належать різні надбавки та премії. Причому розмір цих доплат може дорівнювати ще одному посадовому окладу рятувальника. Особливо, якщо його робота пов'язана з постійним ризиком для життя.

Не відправлять на війну і дадуть хорошу зарплату: названо фахівців, яких гостро потребує тил

Наразі, під час війни, рятувальникам додалося ризикованої роботи. Нерідко в їхній роботі важко розібрати, де фронт, і де тил. Особливо, коли після чергового ракетного обстрілу потрібно терміново йти туди, де все ще вибухає і палає. Український тил нині гостро потребує таких фахівців. Тому в основному вони не підлягають мобілізації, оскільки без їхньої роботи в тилу ніяк не обійтися.

Які вимоги висувають до бійця ДСНС

Для того щоб влаштуватися на роботу рятувальником, потрібно мати три основні якості:

  • бути у добрій фізичній формі;
  • бути повнолітнім;
  • мати стійку психіку.

Щодо диплома про вищу освіту, то він не обов'язковий. Звісно, якщо людина претендує на високе звання у ДСНС, то диплом знадобиться. А бійці з рядового складу, як правило – люди з добрим здоров'ям, стійкими морально-вольовими якостями та середньою освітою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом, незважаючи на складнощі, з якими пов'язана робота рятівника, бажаючих реалізувати себе у цій ролі є чимало. Тому всіх підряд у цю професію не беруть. При прийомі на роботу претенденти проходять суворий відбір, і відсів кандидатів вельми високий.

Нагадаємо, що в Україні з дня на день почнуть діяти нові правила демобілізації військовозобов'язаних.