Не менше 2 тисяч доларів на місяць: названо розмір доходу на одного українця, що належить до середнього класу

Автор: Марченко Любов

Для того, щоби вважати себе середнім класом, українці повинні мати дохід не нижчий за 2 тисячі доларів на одну людину в сім'ї. Причому 2 тисячі доларів – це нижня межа. Так вважають наші співвітчизники, які відповіли у соцмережі на запитання про доходи українців, які належать до середнього класу.

Не менше 2 тисяч доларів на місяць: названо розмір доходу на одного українця, що належить до середнього класу - today.ua

Думки громадян оприлюднює видання sud.ua.

Питання поставив блогер Сергій Дідковський. Він запитав, яким має бути дохід на одну людину, щоб віднести її до середнього класу.

"У моєму розумінні, середній клас - це коли сім'я може купити в кредит квартиру, машину. При цьому відпочивати 2-3 рази на рік за кордоном. Оплачувати страховки (авто, медицина), освіту, купувати необхідний одяг, побутову техніку, не заощаджуючи, на 2-3 рази на тиждень вечеряти в ресторані, відвідувати кіно, концерти", - прокоментувала його питання підписниця на ім'я Юлія.

Популярні зараз

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

При цьому вона не назвала свою цифру середнього доходу. Інша підписниця, Анна, вважає, що в сім'ї має бути середній дохід на одну людину близько 2-2,5 тис. доларів, щоби віднести її до середньої.

"Якщо брати всю Україну (а не міряти по Києву), то, на мою думку, 2000-2500 $ на місяць достатньо, щоб називати себе середнім класом. Можна покрити всі свої витрати + трохи відкласти. Тобто 24-30 тис $ на рік. Прив'язка в доларах, адже ціни дуже залежать від курсу. Це якщо реально дивитися на речі", - поділилася своїми міркуваннями Анна.

Ще один користувач соцмережі, Роман, який прокоментував це питання, наводить докладну калькуляцію витрат сім'ї, що належить до середнього класу.

"Я б виходив із витрат і атрибутів.

Середня машина - 30-40к$

Середня квартира - 120-150к$

Техніка та аксесуари - ще десь 20к$

Загалом 200к$ на 10 років, наприклад.

Тобто 20к$/рік щомісячні витрати

Їжа, навчання, обслуговування авто, одяг - це десь 1000-1500 $ / міс

Подорожі, інші великі покупки ще десь 1000-2000 $ / міс

Тож виходить 2000 1000/1500 1000/2000.

Від 4000 до 5500к$/міс 48000-70000$/рік нетто

Але для себе я вважаю, що український середній клас починається з 30 000 $/рік", - підрахував Роман.

Не менше 2 тисяч доларів на місяць: названо розмір доходу на одного українця, що належить до середнього класу

Приблизно такі ж цифри називають інші коментатори. Практично всі вони вважають, що українська родина, яка має дохід нижчий за 2 тисячі доларів на людину, не може відносити себе до середньої.

Узагальненим варіантом думок про середній клас можна вважати такий:

"Середній клас, на мою думку, це людина/сім'я, яка може дозволити собі купити квартиру, або будинок у своєму місті, з розрахунком десь 30 м. кв на людину, одну машину на одну людину і все це не за 120 років, а десь за 5 (бажано у віці від 30 до 35 років) Відпустка двічі на рік. Витрати на їжу, одяг, розваги, донати ЗСУ)) Дуже (!) приблизно: $ 150 000/5 років = $ 30 000 на рік - це щоб купити житло + авто. Плюс оренда житла на 5 років, до покупки власного: $ 6000 на рік. Відпустки: хороші тури бувають від 2-5 тис $. Якщо по мінімуму то: $ 4000 на рік. Одяг, таксі, донати: $10-12 тис/рік. Усього: дохід від $50000 на рік можна вважати середнім класом".

Отже, зважаючи на ці відгуки, в Україні майже немає середнього класу. Навіть якщо брати офіційні доходи народних депутатів і чиновників вищої ланки, то й вони не вписуються в цю концепцію. Тим більше, що в усіх на утриманні ще є дружина або чоловік, які заробляють менше, і діти, які поки що взагалі не заробляють.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, якщо врахувати допомогу від багатих бабусь і тещ-пенсіонерок, то, можливо, вони й зможуть втиснутися в загін середнього класу. Втім, втискуватися їм навряд чи доведеться, адже стовпотворіння в цих лавах немає. Переважна більшість наших співгромадян живе на десяту частину заявлених сум. Тож у загоні середнього класу тісно точно не буде.

Нагадаємо, столичні роботодавці пропонують середню зарплату за вакансіями 13,5 тисяч гривень. Якщо що, то це 360 доларів.