Не для клаустрофобів: стало відомо, як виглядають і скільки коштують найменш габаритні квартири в столиці

Малогабаритні квартири користуються в українців дедалі більшою популярністю. Їхня популярність пов'язана з тим, що таке житло коштує значно дешевше за стандартне. До того ж, такі квартири зазвичай виконані у вигляді "смарт", що цінується нашими молодими не багатими співвітячизниками, яким зазвичай квартира потрібна лише для того, щоб у ній можна було переночувати.

Не для клаустрофобів: стало відомо, як виглядають і скільки коштують найменш габаритні квартири в столиці - today.ua

Втім, завдяки розумній організації житлового простору, такі малогабаритні квартири зазвичай підходять і тим, хто працює віддалено, і кому ніколи розглядати навколишні красоти крізь панорамні вікна великогабаритного житла.

У чому переваги малогабаритних квартир?

  • Насамперед - у їхній вартості. Знайти сьогодні у Києві квартиру вартістю до 30 тисяч доларів – місія майже нездійсненна. Проте невелику смарт-квартиру можна купити ще дешевше. А за рекордно мінімальну ціну пропонувалося покупцям житло у Святошинському районі. Тамтешню ну ду-уже малогабаритну квартиру можна було придбати лише за 9 тисяч доларів.
  • Ще одна перевага – у низькій вартості комуналки. Якщо щодо плати за електрику, газ і воду ще можливі варіанти, то щодо плати за опалення виграш буде однозначний.
  • Усі зручності – на відстані витягнутої руки. Причому – в буквальному сенсі. Однією рукою можна запалювати газову плиту, іншою включати освітлення. У такій квартирі не доведеться, як в американському трилері, блукати по дому у пошуках маніяка, що десь причаївся. Втім, маніяку і сховатись у ній буде ніде. І це також можна вважати однією з переваг.

Журналісти одного з українських ЗМІ прошерстили ринок житла у Києві і знайшли там кілька малогабаритних квартир, а також квартиру-рекордсменку, яка точно не підійде мешканцю з великими габаритами, а також мешканцю-клаустрофобу.

Наймалагабаритніші квартири, виявлені на столичному ринку житла

Смарт-квартири зазвичай стартують униз від площі 20-35 квадратних метрів. Це – загальна площа, яка включає кухню-спальню, ванну-санвузол і невеликий передпокій.

Однак зустрічаються й інші пропозиції, де вже не до "надмірностей" у вигляді передпокою. Так, серед пропозицій було виявлено квартири загальною площею 16, 14 та навіть 11,6 кв. метри.

Щодо останньої, то таку нещодавно було виставлено на продаж у Дніпровському районі столиці. За словами посередника, квартира практично готова - "заїдь і живи". Щоправда, реальність дещо розходиться із дійсністю, бо облаштування цього житла ще не завершено. Продавець розмістив фото, на якому етапі воно зараз, і що буде в перспективі. Не для клаустрофобів: стало відомо, як виглядають і скільки коштують найменш габаритні квартири в столиціНе для клаустрофобів: стало відомо, як виглядають і скільки коштують найменш габаритні квартири в столиціНе для клаустрофобів: стало відомо, як виглядають і скільки коштують найменш габаритні квартири в столиціНе для клаустрофобів: стало відомо, як виглядають і скільки коштують найменш габаритні квартири в столиці Вартість квадратного метра в такій квартирі становить 2233 долари, і ціна на неї дорівнює 26 800 доларів. І, так - її вже купили.

Проте, як з'ясувалося, ця квартира – не найменша з тих, що пропонувались у столиці. Так, минулорічної зими на столичному ринку житла з'явилася квартира загальною площею 6 (шість!) квадратних метрів. Це диво архітектури було у Святошинському районі.

Найцікавіше, що на запропонованих 6 квадратах було передбачено місце під весь необхідний мінімум життєвих благ: плиту, пральну машину, душ, холодильник, туалет (підлоговий), а також спальний відсік, в якому знайшлося місце для дивану та шафи. Компактніше за це - тільки на орбітальній станції, та й то - не факт. Не для клаустрофобів: стало відомо, як виглядають і скільки коштують найменш габаритні квартири в столиціНе для клаустрофобів: стало відомо, як виглядають і скільки коштують найменш габаритні квартири в столиці Квадратний метр такого житла оцінили в 1500 доларів. При цьому вся квартира коштувала 9000 доларів. Однак найбільша вада такого житла у тому, що в ньому немає вікон. Отже, для людей, які страждають на клаустрофобію – однозначно не рекомендується. Втім, і це "гніздечко" вже купили.

В Україні встановлено нормативи мінімальної площі житла на людину

Згідно з цими нормативами, на одного члена сім'ї має припадати щонайменше 13,65 кв. метра загальної площі та не менше 9 кв. метрів житлової.

Таким чином, не всі малогабаритні квартири вписуються у ці нормативи. Але ж у нас не тільки в цьому є розбіжність між дійсним і бажаним. Те саме стосується і безкоштовного медичного обслуговування, права на гідну зарплату і на житло як таке. Право є, а житла немає.

Нагадаємо, в Україні дедалі частіше купують великогабаритне житло під поділ на кілька дрібногабаритних квартир.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua