НБУ запровадив для українців жорсткіші правила зняття готівки

Нацбанк України вніс суттєві зміни до правил фінансових операцій. Зокрема, це стосується купівлі валютної готівки, а також лімітів на зняття готівки та розрахунки картками українських банків за кордоном.

НБУ запровадив для українців жорсткіші правила зняття готівки - today.ua

Про це стало відомо з повідомлення НБУ.

Так, Нацбанк дозволив банкам та іншим фінустановам продавати  валюту за плаваючим курсом без встановлених обмежень.

Крім того, внесено низку змін до розрахунків картками українських банків за кордоном. Переважно картами наших банків там розраховуються біженці з України. Так ось: тепер при розрахунках карткою українського банку в магазині з карткового рахунку списуватиметься сума в гривнях, яка відповідає плаваючому валютному курсу - також без жодних обмежень.

НБУ запровадив для українців жорсткіші правила зняття готівки Нацбанк також тимчасово зменшив суму щомісячного ліміту, яку українці за кордоном можуть знімати зі своїх гривневих рахунків до 50 тис. гривень. Досі це було 100 тисяч гривень. У НБУ вважають, що це зменшить ризики непродуктивного відтоку капіталу.

Але при цьому зі своїх валютних рахунків українці зможуть, як і раніше, знімати за кордоном щодня суму до 100 тисяч гривень.

Жодних обмежень, як і раніше, не буде і на розрахунки українців за товари та послуги за кордоном. Вони зможуть розраховуватись своєю карткою за будь-яку суму покупки. Якщо, звичайно, вона не перевищить кількості грошей на карті.

Таким чином, НБУ наголошує, що по суті жодних утисків і поневірянь українці за кордоном не відчуватимуть.

Нагадаємо, курс долара в Україні вже незабаром може сягнути 40 гривень.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua