Штучний інтелект стає досконалішим, здобуваючи дедалі більше навичок. Тому вже незабаром він зможе або повністю замінити, або неабияк потіснити представників багатьох професій. Причому є спеціалісти, яким негайно потрібно замислитись про зміну спеціальності, щоб раптово не поповнити лави безробітних.
Хто опинився у найбільшій зоні ризику, назвав президент Київської школи економіки Тимофій Мілованов. Він, до речі, одним із перших почав активно використовувати ChatGPT (штучний інтелект) у своїй роботі.
Отже, за словами Мілованова, у найбільшій зоні ризику опинилися касири, телефонні адміністратори, заводські збиральники, оператори баз даних та співробітники компаній, які займаються підтримкою клієнтів.
Загалом, фахівці, зайняті монотонною рутинною працею, можуть бути легко замінені ШІ, який набагато досконаліше і точніше виконає цю роботу. До того ж, маючи необмежений обсяг знань, ШІ зможе дати вичерпну консультацію з будь-якого питання, на яке зазвичай відповідають працівники кол-центрів та служби клієнтської підтримки.
Водночас, Тимофій Мілованов вважає, що застереження деяких західних експертів про те, що ChatGPT незабаром може залишити безробітними сотні мільйонів людей, дещо гіперболізовані. Адже паралельно з цим процесом йтиме процес створення нових професій, які виникнуть саме завдяки впровадженню ШІ у наше життя.
Крім того, виникне підвищений попит на медиків, освітян, будівельників, інженерів, екологів та IT-фахівців. Тобто, витісняючи одних фахівців, ШІ створить ширшу сферу діяльності інших. А взагалі, у перспективі він звільнить багатьох людей від важкої та нецікавої ручної праці, давши їм можливість вчитися та опановувати цікаві професії.
Нагадаємо, при цьому західні аналітики дотримуються дещо іншої думки. Вони вважають, що ChatGPT звільнить насамперед масу "білих комірців". Причому одними з перших підуть "під ніж" юристи, страховики, фінансисти, а також вчителі – особливо історики та філологи.