З початком війни уряд переглянув соціальні гарантії для українських військовослужбовців та членів їхніх сімей. Самим військовослужбовцям суттєво підвищили виплати. Передбачили підтримку і їхнім рідним. Матеріальна допомога сім'ям військових також стала набагато вищою.
Зокрема, законом передбачено виплати на випадок загибелі військовослужбовця. У цьому випадку його рідні одержують від держави одноразову допомогу у розмірі 15 мільйонів гривень. Ця сума поділяється в рівних частинах на всіх рідних, кому належить така виплата.
Крім того, держава також компенсує сім'ям загиблих військовослужбовців витрати на поховання їхніх рідних, котрі віддали життя за батьківщину.
Передбачені також щомісячні виплати грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців, які зникли безвісти або яких ворог захопив у полон. При цьому членам сімей військових, які здалися в полон ворогові добровільно, не покладено жодних виплат. Але, вочевидь, у воєнний час не завжди і не відразу можна точно визначити, в якому статусі знаходиться зниклий військовослужбовець.
Розмір підйомних дорівнює місячному грошовому забезпеченню військовослужбовця плюс по 50% його місячного забезпечення на кожного члена сім'ї, який переїхав разом із ним.
Законом також передбачено виплату матеріальної допомоги на оздоровлення для військовослужбовця та членів його сім'ї. Членів сім'ї військовослужбовця зобов'язані лікувати у медичних закладах ЗСУ за половину вартості лікування.
Крім того, сім'ї військовослужбовців сплачують лише половину вартості комунальних послуг.
Нагадаємо, стало відомо, яку зарплату передбачено службовцям ЗСУ під час війни.