Після війни на Україну чекає будівельний, аграрний, промисловий та цифровий бум. Відповідно, країні потрібні будуть фахівці з цих, а також суміжних з ними сфер. Тому затребуваними у повоєнному відродженні будуть багато професіоналів. При цьому багатьом українцям доведеться змінити свої професії. І, якщо є така можливість, це можна почати робити вже зараз.
Через війну багато українців втратили свою роботу. При цьому ринок праці потребує зовсім інших спеціальностей, ніж записані у дипломах. Тому багатьом нашим співгромадянам зараз дуже важко працевлаштуватися. Після війни, звісно, вакансій стане набагато більше. Однак і в повоєнний час попит на одні професії буде набагато вищим, ніж на інші.
Отже, експерти прогнозують післявоєнний бум на таких спеціалістів:
- архітекторів;
- проектувальників;
- дизайнерів;
- будівельників;
- мулярів;
- столярів;
- електриків;
- зварювальників;
- малярів;
- облицювальників;
- озеленювачів.
Звичайно, будівельна сфера потягне за собою попит на фахівців і в суміжних галузях. Зокрема, будуть потрібні інженери та робітники на виробництво будівельних матеріалів, логісти і водії.
Великим попитом користуватимуться і працівники агропромислової галузі: від комбайнерів і трактористів до агрономів та виробників добрив.
- хірурги;
- кардіологи;
- неврологи;
- фізіотерапевти;
- фахівці з реабілітації та протезування.
Крім того, Україна відчуватиме велику потребу у психологах та психоаналітиках. Війна, на жаль, вже скалічила і ще скалічить чимало доль. І всі ці люди потребуватимуть допомоги кваліфікованих психологів.
Продовжиться бум і на IT-фахівців, які стали широко потрібні ще до війни, у період пандемії. Однак поки що більшість із них працює на закордонних замовників. А ось після війни Україна теж гостро потребуватиме програмістів, веб-дизайнерів, розробників, а також фахівців з кібербезпеки.
Природно, що розвиток виробництва вимагатиме і фахівців із продажу. Тому продавці, спеціалісти з реклами, а також маркетологи будуть у великій ціні.
Крім того, Україна обов'язково зміцнюватиме свою обороноздатність. Отже буде попит і на військові спеціальності.
Нагадаємо, у Польщі безкоштовно готуватимуть фахівців для України. Краківська політехніка вже проводить вступні випробування.