Названо безпілотники, які використовую ЗСУ у війні проти Росії

Бійці ЗСУ активно та дуже ефективно використовують проти російських окупантів безпілотні літаючі апарати. Сьогодні ми розповімо, які безпілотники є на озброєнні української армії.

Названо безпілотники, які використовую ЗСУ у війні проти Росії - today.ua

Bayraktar TB2

Одним із найкращих безпілотників у ЗСУ є турецький ударний БПЛА Bayraktar TB2 (див. фото вгорі). Його використовують переважно для поразки військової техніки ворога (є керовані протитанкові ракети, авіабомби). З його допомогою українські бійці знищили кілька російських військових катерів біля острова Зміїний у Чорному морі.

У 2022 році планували почати випускати Bayraktar на українському підприємстві, але через війну ці плани відклали.

PD-2

Названо безпілотники, які використовую ЗСУ у війні проти Росії Український багатоцільовий безпілотник PD-2 з'явився у 2020 році. Він використовується для розвідки та нанесення бомбового удару. Його максимальна швидкість становить 140 км/год, дальність – 1000 км, а тривалість польоту – 10 годин.

Spectator-M1

Названо безпілотники, які використовую ЗСУ у війні проти Росії Цей український безпілотник з'явився у 2014 році. Він призначений для ведення розвідки та аерофотозйомки. Від деяких аналогів він відрізняється тим, що має захист проти РЕБ.

"Берегиня"

Названо безпілотники, які використовую ЗСУ у війні проти Росії Це теж український безпілотник, і він теж має захист від РЕБ. Його активно використовують артилеристи ЗСУ для атак на військову техніку та особовий склад російських військ. У комплекс входять 3 безпілотники та наземна станція управління.

"Фурія"

Названо безпілотники, які використовую ЗСУ у війні проти Росії "Фурію" використовують із 2014 року. Він веде розвідку та коригує артилерійський вогонь. Бойовий радіус його застосування – 50 км. У повітрі він може бути до 3 годин. Була інформація, що Міноборони України у 2021 році припинило закупівлю цього БПЛА.

"Лелека-100"

Названо безпілотники, які використовую ЗСУ у війні проти Росії Ще один український безпілотник, призначений для розвідки. Він застосовується з 2017 року, а взятий на озброєння ЗСУ у 2021 році. Максимальна висота польоту – 1,5 км, крейсерська швидкість – 60-70 км/год, а час польоту – до 2,5 години.

"Пілум"

Названо безпілотники, які використовую ЗСУ у війні проти Росії

Найновіший український дрон-камікадзе, який пройшов випробування у 2021 році. Його можна розгорнути за 2 хвилини. Він може нести боєголовку вагою 2 кг або бомбу, що планує, в 5 кг. Дальність ураження – до 50 км.

Це далеко не всі безпілотники, які зараз використовують ЗСУ. Міжнародні партнери постійно розширюють асортименти, допомагаючи українським бійцям знищувати російських окупантів.

Раніше радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна влаштувала окупантам сеанс лікування імперської манії величі.