Віялові відключення електроенергії: Нацкомісія звернулась до українців

В уряді запевнили українців, що цього опалювального сезону віялові відключення електрики не застосовуватимуться. Проте, деякі експерти вважають, що вони вже відбуваються. Просто енергетики маскують їх під планові роботи. Насправді ж, споживачів відключають цілими вулицями, щоби знизити енергоспоживання.

Віялові відключення електроенергії: Нацкомісія звернулась до українців - today.ua

Чим відрізняються планові відключення електроенергії від віялових, і що потрібно знати споживачам про свої права, розповіла прес-служба Нацкомісії, яка здійснює регулювання у сфері комунальних послуг (НКРЕКП).

Віялові відключення електроенергії пов'язані з необхідністю зниження навантаження на енергомережу.

А планові відрізняються від віялових відключень електроенергії тим, що їх планують заздалегідь, і про них сповіщають споживачів завчасно. Вони можуть бути пов'язані з модернізацією, будівництвом або ремонтом електричних мереж.

Віялові відключення електроенергії: Нацкомісія звернулась до українців Тривалість запланованих обмежень не повинна перевищувати певного ліміту часу. Крім того, планові відключення мають відповідати ще деяким вимогам. У разі порушення постачальником електроенергії цих вимог споживачі мають право звернутися зі скаргою до НКРЕКП.

При планових відключеннях електроенергії діють такі правила:

  • Постачальники електроенергії зобов'язані попередити споживачів про відключення електроенергії, що намічаються, не пізніше, ніж за 5 днів до їхнього початку. Попередження публікуються у місцевих ЗМІ та на сайті обленерго.
  • У зимові місяці тривалість планових відключень електроенергії не повинна перевищувати в сумі 8 годин на добу.
  • У повідомленні, крім дати і часу відключення електроенергії, мають повідомити населені пункти, а також вулиці і номери будинків, в яких не буде електрики.
  • Крім того, повинна бути зазначена причина відключення, а також названий час початку відключення та хоча би орієнтовний час відновлення електропостачання.
  • Про планове відключення електроенергії мають також бути заздалегідь повідомлені місцеві органи влади.

Якщо постачальники електроенергії порушують хоча б один пункт цих правил, споживачі мають право поскаржитися на них до НКРЕКП. А Нацкомісія, у свою чергу, може застосувати до них штрафні санкції.

Нагадаємо, українцям розповіли, як можна легально скоротити плату за електроенергію, не вдаючись до заборонених маніпуляцій із лічильником та ні до чого протизаконного.

ДЖЕРЕЛОnerc.gov.ua