В НБУ розповіли, коли перейдуть до політики “плаваючого“ курсоутворення

Нацбанк готовий повернутися до "плаваючого" курсу валют, як тільки визріють для цього економічні умови. Такими умовами НБУ називає повне відновлення українського експорту. Проте передбачити, яким буде курс долара після повернення до "плаваючого" ціноутворення на ринку валют, Нацбанк не може.

В НБУ розповіли, коли перейдуть до політики “плаваючого“ курсоутворення - today.ua

У цьому зізнався член Ради НБУ Василь Фурман у коментарі, який він дав одному з українських телеканалів.

Нинішня ситуація на ринку валют набагато стабільніша за ту, що була в 2014 році, на початку російського військового вторгнення на Донбас, переконаний Фурман. Тому в НБУ немає відчуття, що він робить кожен крок по мінному полю.

"Ми бачимо, що сьогодні все набагато стабільніше, ніж у 2014-2015 роках", – заявив Василь Фурман.

В НБУ розповіли, коли перейдуть до політики “плаваючого“ курсоутворення Таким чином, Нацбанк не має наміру тримати ринок валют "на прив'язі" до безкінечності. Проте, щоб не нашкодити економіці необдуманими кроками, НБУ готовий буде відпустити гривню лише після того, як на повну силу почне працювати вітчизняний експорт.

"На перспективу (стосовно гривні) ми сказали про те, що в майбутньому НБУ перейде до політики "плаваючого" курсоутворення. Просто не зараз. Для цього потрібні передумови, зокрема, щоб запрацював експорт", – наголосив фінансист.

При цьому Нацбанк не готовий давати прогнози щодо того, наскільки просяде гривня в режимі реального валютного ринку, і яким буде курс долара. Але він переконаний: що швидше скінчиться війна, то меншими будуть втрати не лише для України загалом, а й для національної валюти.

Нагадаємо, фінансовий аналітик Олексій Кущ вважає, що українцям слід позбавитися ілюзій про повернення до дешевого долара. Курс долара в Україні вже ніколи не буде колишнім.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel