Нацбанк дав прогноз зростання цін у 2023 році: українці збідніють іще більше

Автор: Марченко Любов

Війна, тимчасова окупація територій, а також криза в енергетичному секторі України викликали зростання виробничих витрат та водночас скорочення обсягів виробництва. Ціни на продукти в супермаркетах постійно зростають, що веде до зубожіння населення. Національний банк України оприлюднив прогноз зростання цін у 2023 році. Він виявився кращим за його ж попередній прогноз, але підстав для ейфорії немає.

Нацбанк дав прогноз зростання цін у 2023 році: українці збідніють іще більше - today.ua

Про те, яким буде зростання цін у 2023 році, пише видання РБК-Україна, посилаючись на підсумки засідання Комітету з монетарної політики Національного банку України (КМП) 25 січня.

Нацбанк скоригував свій прогноз щодо зростання цін цього року з 20,8% до 18,7%. Слід зауважити, що ця зміна не дає приводу для оптимізму. Наразі відзначається стабілізація інфляційного тиску. Проте темпи інфляції залишаються стабільно високими. Протягом останніх кількох місяців зростання споживчих цін у річному вимірі в середньому становило 25-30%.

"Фіксований офіційний курс, підтриманий адміністративними обмеженнями та валютними інтервенціями НБУ, став основним якорем стабілізації очікувань та цінової динаміки", - повідомляють в НБУ.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS

Нацбанк дав прогноз зростання цін у 2023 році: українці збідніють іще більше

Завдяки заходам, які НБУ вживав у 2022 році щодо стабілізації валютного ринку, останніми місяцями минулого року готівкова гривня зуміла зміцнитися, навіть незважаючи на ракетний терор Росії.

Нацбанк очікує у 2023 році зниження темпів інфляції. На думку аналітиків, цьому сприяють жорсткі монетарні умови, загальносвітова тенденція до уповільнення інфляційних процесів, а також зниження попиту на продукцію. Проте інфляція може змінити свої темпи будь-якої миті. Адже такі процеси чутливі до багатьох чинників, зокрема, інфляція залежить і від тривалості агресії з боку РФ. Нові атаки на енергетичні об'єкти країни можуть різко змінити ситуацію у валютному секторі України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Чутливість фінансової системи до ситуативних факторів залишається високою. Тому, враховуючи перегляд припущення щодо тривалості збереження ризиків безпеки та терористичних дій Росії, зберігається загроза посилення курсового тиску, закріплення інфляції на високому рівні або навіть подальшого розгортання "інфляційної спіралі", - висловили свої судження .

Нагадаємо, в Україні знову зросли ціни на хліб і пшеничне борошно.