Наші заробітчани у Польщі: п'ята частина жінок не має наміру повертатися в Україну

Автор: Марченко Любов

Приблизно п'ята частина українок, які працюють у Польщі, не має наміру повертатись додому. Про це побічно можна судити за результатами статистики: близько 20% українських жінок або здобувають у Польщі першу чи другу вищу освіту, або підтверджують свій диплом. А заробітчани, котрі зуміли за кордоном підтвердити свій диплом, навряд чи планують повертатись на батьківщину.

Наші заробітчани у Польщі: п'ята частина жінок не має наміру повертатися в Україну - today.ua

На відміну від заробітчан-чоловіків, які представлені в Польщі дуже строкатою палітрою віку та освітнього рівня, українські жінки, які там працюють, здебільшого молоді (до 40 років) та майже всі мають вищу або незакінчену вищу освіту. Про це йдеться у дослідженні "Пульс трудової міграції: жіночий портрет", опублікованому міжнародним агентством працевлаштування Gremi Personal.

Українські заробітчанки дедалі частіше претендують на роботу, яка потребує високої кваліфікації

Трудові уподобання українських заробітчанок за 10-20 років кардинально змінилися. Жінки, які їхали до Польщі на заробітки один-два десятки років тому, були згодні майже на все, що їм пропонували тамтешні роботодавці. Це на багато років сформувало стереотип української жінки-заробітчанки: прислуга, доглядальниця, поломийка або, якщо молодша і легковажніша, то жриця кохання.

Проте за минулі роки ситуація докорінно змінилася. Наші заробітчанки у Польщі зараз представлені переважно жінками із високим освітнім рівнем – вищою або незакінченою вищою освітою. Таких там зараз працює близько 80%. Інші 20% або здобувають у Польщі першу чи другу вищу освіту, або підтверджують свій диплом, який вони отримали на батьківщині. Наші заробітчани у Польщі: п'ята частина жінок не має наміру повертатися в Україну Зрозуміло, що з дипломом європейського зразка вони не мають наміру повертатися в Україну, щоби знову працювати тут за копійки. Перед ними відкриваються широкі можливості, що дозволяють вигідно влаштуватись у Польщі чи в будь-якій іншій європейській країні.

Популярні зараз

Євро незабаром замінить долар: заява Національного банку України

Глава МЗС повідомив, коли F-16 з'являться в українському небі

Названо категорії чоловіків, які можуть залишити країну в умовах мобілізації

Україна не отримає обіцяні Євросоюзом €5 млрд прибутку від активів Центробанку РФ: названо причину

Дедалі частіше наші заробітчанки у Польщі отримують посади менеджерів середньої ланки і топ-менеджерів у польських компаніях, а також викладачів у вузах. Крім того, багато українок відкривають у сусідній країні власний бізнес. Звичайно, що й податки вони сплачують уже там, а не в Україні.

Багато хто також пішов навчатися в поліцейські школи або в університети. Добре, що вік їм дозволяє. Переважна більшість українських заробітчанок мають вік до 40 років, що дозволяє вивчитися та сповна реалізувати себе на новій роботі і в новій країні, каже віце-президент Міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal Кароліна Шлешинська.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, є мігрантки і старші за 40 років, які виявили бажання вчитися, і яким також не замовлений шлях у "світле майбутнє". Багато хто з них іде в школи для дорослих – так звані поліцеальні. У цих школах вони вдосконалюють знання польської мови і, звичайно, збільшують свої шанси на вигідне працевлаштування та отримання посвідки на проживання.

Нагадаємо, стало відомо, який податок мають сплатити в Україні заробітчани зі своїх доходів, одержаних за кордоном.