Населенню продовжили період пільгових тарифів на електроенергію: стало відомо, коли їх підвищать

Автор: Марченко Любов

Тарифи на електроенергію залишатимуться незмінними ще місяць. Уряд ухвалив рішення продовжити спеціальний період із пільговими цінами на електрику для населення до закінчення опалювального сезону. Таким чином, ще принаймні один місяць вартість електрики залишатиметься такою, як є.

Населенню продовжили період пільгових тарифів на електроенергію: стало відомо, коли їх підвищать - today.ua

Про це стало відомо одразу з кількох джерел.

"Механізм ПСО діятиме до 30 квітня цього року. Ціна на електроенергію до кінця опалювального сезону залишиться незмінною", - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Аналогічну новину опублікувала прес-служба Міненерго, а також повідомив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

За словами Мельничука, на засіданні уряду було вирішено внести зміни до відповідної постанови Кабміну щодо покладання спеціальних зобов'язань на учасників ринку електроенергії.

"Предбачено продовження впливу фіксованої ціни на електричну енергію для побутових споживачів до закінчення осінньо-зимового періоду 2022/23 року, а саме до 30 квітня 2023 року", - повідомив Мельничук.

Населенню продовжили період пільгових тарифів на електроенергію: стало відомо, коли їх підвищать

Таким чином, ще принаймні місяць і трішки тарифи на електроенергію для побутового сектору залишатимуться такими:

  • 1,44 грн/кВт-год – для обсягу споживання не вище 250 кВт-год;
  • 1,68 грн/кВт-год – для обсягу споживання понад 250 кВт-год.

Найімовірніше, що вже з 1 травня в Україні будуть нові ціни на електроенергію для населення. Про це попереджали як представники влади, так і незалежні експерти в галузі ЖКГ.

Зокрема, повідомлялося про десять механізмів підвищення тарифів, які розглядалися урядом. Згодом з'явилася інформація, що із десятка запропонованих механізмів обрали чотири. Саме з них і обиратимуть найбільш оптимальний.

Серед цих чотирьох розглядають і найрадикальніший – підвищення тарифів на електроенергію для населення одразу до ринкового рівня. У цьому випадку вартість електрики зросте одразу в 3,5-4 рази.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, є й інші пропозиції: зробити вартість тарифів багатоступінчастою залежно від обсягів споживання. При цьому діятиме принцип: менший обсяг споживання – нижчий за тариф.

Наприклад, експерт із питань ЖКГ Олег Попенко відстоює саме такий принцип – ступінчастий. Він вважає, що в ньому закладено більше соціальної справедливості, аніж в однаковому підвищенні тарифу для всіх.