Податки під час війни хочуть збільшити: кому та за що доведеться заплатити додатково

Автор: Марченко Любов

Українцям хочуть поповнити податки під час війни ще одним. Нацбанк пропонує запровадити додатковий податок на некритичний імпорт.

Податки під час війни хочуть збільшити: кому та за що доведеться заплатити додатково - today.ua

Про це розповів заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

Під час війни надходження до бюджету України катастрофічно скоротилися. І, якби не допомога іноземних партнерів, наша країна, на жаль, не змогла б уже три з половиною місяці протистояти ворогові, навіть попри мужність українських військових. Проте перший шоковий період від війни вже минув, і Україні треба повертатися до звичних способів наповнення скарбниці. Насамперед – від податкових надходжень.

А вони дуже сильно скоротиться як через загальне скорочення працюючих підприємств (більш ніж удвічі), так і через запровадження низки податкових послаблень для бізнесу на початку війни. Нині влада потроху починає повертати колишні податки і збори. Зокрема, повертають ввізне мито на імпорт. Поки що безмитним залишили лише ввезення палива. Податки під час війни хочуть збільшити: кому та за що доведеться заплатити додатково А тепер Нацбанк пропонує ввести ще один податок – додатковий податок для некритичного імпорту.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Потрібно спочатку повернутися до оподаткування імпорту – і ми сподіваємося, що ця ініціатива буде реалізована парламентом, – а також запровадити додатковий імпортний збір на некритичні категорії імпорту", – розповів Гелетій.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На думку одного з топ-мнеджерів НБУ, це допоможе не лише наповненню бюджету, а й дозволить потримати вітчизняного виробника. Адже тягар від додаткового податку буде закладено в ціну імпортного товару, і таким чином аналогічний український товар буде дешевший за імпортний. Отже, в українських виробників буде більше шансів продати свій товар.

Нагадаємо, в Україні скасують пільги на ввезення імпорту, оскільки потрібно чимось сповнювати скарбницю. Свою роль на початку війни, коли потрібно було терміново наситити Україну товарами першої необхідності, ці пільги вже відіграли.

Головне