Податки на доходи від продажу машин і житла можна не платити: українцям назвали умову

Податки на доходи від продажу машин і житла - обов'язковий атрибут купівлі-продажу рухомого та нерухомого майна. Однак у деяких випадках закон дозволяє їх не платити. Коли можна уникнути сплати податків на доходи від продажу квартир і машин, розповіли у Державній податковій службі.

Податки на доходи від продажу машин і житла можна не платити: українцям назвали умову - today.ua

Податки на доходи від продажу рухомого майна

Доходи від продажу автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів оподатковуються 5-процентним податком. Однак при цьому є деякі винятки, за яких або цей відсоток може бути іншим, або його взагалі не потрібно платити.

Податки на доходи від продажу рухомого майна (автомобіля, мотоцикла чи мопеда) сплачуються наступним чином:

  • Якщо протягом податкового року власник продав або обміняв один транспортний засіб, то дохід від цієї операції не обкладається податком.
  • Якщо власник продає або обмінює другий рухомий об'єкт за рік, то в такому випадку йому доведеться сплатити 5-відсотковий ПДФО і 1,5% військового збору.
  • Якщо ж він продає автомобіль або інше рухоме майно третій, четвертий і більше разів на рік, то з такого доходу доведеться сплатити 18% ПДФО і 1,5% військового збору.

Податки на доходи від продажу машин і житла можна не платити: українцям назвали умову

Податки на доходи від продажу нерухомості

При продажу нерухомості потрібно сплатити 5% ПДФО і 1,5% військового збору. При цьому слід знати, що абсолютне значення податку залежить від продажної ціни будинку (квартири), але ця ціна не може бути нижче від оціночної вартості житла.

При цьому доходи від продажу нерухомості не обкладаються податком у таких випадках:

  • Якщо власник продав протягом року один об'єкт нерухомості. При цьому він повинен був володіти правом власності на проданий об'єкт не менше трьох років.
  • Якщо нерухомість отримана в спадщину, то її можна відразу продати і не платити податки.

Податки на доходи при продажу земельної ділянки

Податки на доходи при продажу земельної ділянки передбачені такі ж, як і при продажу іншої нерухомості. Але при цьому передбачені винятки для земель сільгосппризначення.

Винятки передбачені для ділянок, що не перевищують встановлених законом норм приватизації (безоплатної передачі). При цьому землею так само, як і в випадку з будинком, потрібно володіти не менше трьох років. І так само, як і у випадку з продажем будинку, це правило трьох років не поширюється на землю, отриману у спадок.

Якщо ж продавцем є нерезидент, то йому в будь-якому випадку доведеться сплатити ПДФО в розмірі 18% і 1,5% військового збору.

Нагадаємо, власникам "зайвої" жілпощаді вже влітку доведеться сплатити податки за наявні у них надлишкові квадратні метри.

ДЖЕРЕЛОubr.ua
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...
Оля Полякова розповіла, чому поїхала у відпустку без чоловіка
Оля Полякова полетіла на відпочинок в теплі краї знову без чоловіка. Компанію їй склала її молода мама, а також дві підрослі красуні-дочки. Зірка зізн...
В Україні очікується дефіцит дизельного палива: поставки зупиняться вже у травні
Дизельного палива в Україну поставляється все менше. Через зупинку поставок із заводів “Роснафти“ і планового техобслуговування на Мозирському НПЗ (Бі...
Українцям назвали нові терміни подорожчання електроенергії: коли і на скільки злетять тарифи
Вартість кожного кВт-год електроенергії при споживанні понад 500 кВт-год на місяць може вирости вже з 1 липня. Тариф за світло становитиме 2,5 грн за ...
Анастасія Приходько у день свого народження зізналася, про що мріє найбільше
Сьогодні, 21 квітня, свій день народження відзначає не тільки королева Англії Єлизавета II, а й українська співачка Анастасія Приходько. Артистка опуб...