Податки на доходи, машини і квартири: які відрахування українці повинні встигнути зробити за літо

Уже незабаром українці повинні будуть сплатити ряд обов'язкових податків зі своєї нерухомості, а також автомобілів і доходів. Всі ці податки потрібно буде заплатити упродовж літа.

Податки на доходи, машини і квартири: які відрахування українці повинні встигнути зробити за літо - today.ua

За що і скільки потрібно буде сплатити:

  • 5% - при продажу нерухомості;
  • 18% - при здачі нерухомості в оренду;
  • 18% - при доході від незалежної професійної діяльності (сантехніки, перукарі, копірайтери та ін.);
  • 18% - при отриманні прибутку від цінних паперів;
  • 18% - за винагороди та інші виплати за договором;
  • 18% - за подарунки і не цільову благодійність.

Податок на квартири і будинки

Цей податок доведеться платити не всім. Власники малометражних "хрущовок" і невеликих будинків можуть спати спокійно. Податок доведеться платити лише власникам "зайвих" квадратних метрів. Для квартир - за площу понад 60 квадратних метрів, для будинків - понад 120.

Виняток зроблено для багатодітних сімей і дитбудинків сімейного типу.

Розмір податку на "зайвий" квадратний метр житлоплощі становитиме не більше 1,5% від мінімальної зарплати за попередній рік.

Податок на машини

Машини також підлягають оподаткуванню не всі. Тим, у кого машина лише засіб пересування, податок платити не потрібно. А ось у кого вона - розкіш, ті повинні заплатити за задоволення.

Отже, платити податок потрібно за автомобілі вартістю понад 2,2 мільйона гривень і віком не більше 5 років. Величина такого податку - 25 тисяч гривень, і сплатити його потрібно протягом 60 днів із дня, коли принесуть квитанцію на сплату. Інакше, крім податку, буде ще й штраф. У перші 90 днів штраф складе 10% від суми податку. Якщо буде понад 90 днів, то сума штрафу зросте до 20%.

Податки на доходи, машини і квартири: які відрахування українці повинні встигнути зробити за літо

Податок на доходи заробітчан

Всі свідомі українські заробітчани зобов'язані, повернувшись додому із заробітків, негайно піти до податкової, заповнити там декларацію про отриманий дохід і сплатити податок.

Якщо заробітчанин трудився за кордоном нелегально, або з країною, де він працював, у нашої країни немає спецугоди щодо оподаткування, то він зобов'язаний сплатити в казну 19,5% своїх грошей, зароблених за кордоном.

Якщо ж він легально працював в країні, з якою така спецугода є, то він зобов'язаний буде сплатити лише різницю між податком в тій країні і в Україні.

Наприклад, у Болгарії прибутковий податок дорівнює 10%. Якщо з нею підписано спецугоду, то вдома заробітчанину доведеться сплатити лише 9,5% податку зі свого заробітку.

Тим часом, у Верховній Раді готують зміни за деякими пунктами оподаткування.

Що хочуть змінити

Наприклад, податок на додаткову житлову площу хочуть прив'язати не до площі житла, а до його вартості, що, загалом, цілком логічно. Адже квартира в центрі Києва коштує набагато дорожче, ніж аналогічне житло в якомусь райцентрі Рівненської або Херсонській області. Тому й податок на них повинен бути різним.

А ось податком на розкішні машини може бути охоплений більший спектр автомобілів. Прем'єр Денис Шмигаль підготував законопроект, за яким розкішним автомобілем буде вважатися машина вартістю понад 1,2 мільйона гривень, а не 2,2, як зараз.

Нагадаємо, українцям назвали штрафи за прострочені податки. Вони залежать від часу прострочення платежу.

ДЖЕРЕЛОhvylya
Від початку року в Україні вже тричі підвищили пенсії: декому дісталася надбавка в 9 тисяч
Від початку 2021 року в Україні вже тричі підвищували пенсії. Розмір цих підвищень коливається в широкому діапазоні. Деяким дісталася надбавка лише у ...
ЗАЗ реанімувався: завод нарощує обсяги збирання автомобілів та освоює нові програми
Лідер українського автопрому - Запорізький автомобілебудівний завод стрімко виходить ыз коми, в якій він перебував кілька років. Відродивши виробничу ...
ПриватБанк та Ощадбанк підозрюють у монопольній змові
Антимонопольний комітет (АК) зайнявся вивченням платежів, які стягують ПриватБанк та Ощадбанк за свої послуги за безготівковим розрахунком покупців у ...
На тлі загального здорожчання в Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату
Незважаючи на суцільну продуктову дорожнечу, в Україні почав дешевшати популярний овоч для салату. Одні спеціалісти продовольчого ринку кажуть, що це ...
Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців
Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Т...