Податки без преференцій: підприємцям розповіли, що чекає на їхній бізнес після війни

Українським підприємцям, багато з яких зараз не платять жодних податків, розповіли, що на них чекає після війни. Платити податки до скарбниці доведеться всім. Преференції, які підприємцям дали зараз, діятимуть ще якийсь час після завершення воєнного стану. Проте згодом їх скасують.

Податки без преференцій: підприємцям розповіли, що чекає на їхній бізнес після війни - today.ua

Про це розповів у телеефірі голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

Вже сьогодні уряд розробляє план повоєнного відновлення України, каже Гетьманцев. На час війни влада пішла на безпрецедентні поступки підприємцям, дозволивши їм сплачувати єдиний податок у розмірі 2% доходу. При цьому багатьом підприємцям дозволили взагалі не сплачувати податки під час дії воєнного стану.

Окрім того, бізнесу дозволили ввозити на митну територію України товари без сплати ПДВ та ввозити в Україну автомобілі без акцизного збору. Загалом держава зробила все, що могла, щоб реанімувати бізнес на неокупованій території після шоку від початку війни. Податки без преференцій: підприємцям розповіли, що чекає на їхній бізнес після війни Проте вже сьогодні уряд розробляє план повоєнного відновлення України, каже Гетьманцев. У цьому плані знову знайдеться місце для збільшених податків, акцизів та інших відрахувань до бюджету.

"Ми сьогодні розробляємо план повоєнного відродження України. Я не переконаний, що ті преференції, які сьогодні надані бізнесу, збережуться на якийсь тривалий час після завершення війни. Можливо, збережуться на надзвичайний стан, бо ми розуміємо, що з воєнного стану ми так у вільні стосунки просто не вийдемо, буде потрібний перехідний період", - поділився Гетьманцев.

Але при цьому після перехідного періоду від війни до миру бізнесу доведеться звикати до нових реалій, де є повноцінні податки, і де не буде колишніх "військових" преференцій.

"Податки повинні платити всі, ми повинні повністю відмовитися від олігархічних пільг, які, на жаль, супроводжували всю історію новітньої України, ми повинні відмовитися від сприяння контрабанді, будь-якого ухилення від оподаткування", - поділився планами головний ідеолог податкової реформи.

При цьому він додав, що у суспільстві можлива дискусія щодо рівня податків та оподаткування, однак у тому, що їх мають сплачувати всі без винятку, сумнівів не може бути.

Нагадаємо, що на час війни українців також звільнили від сплати податку на нерухомість.

ДЖЕРЕЛОunian