В Україні на поточний рік заплановано масові податкові перевірки бізнесу. Загалом на 2022 рік у країні заплановано 6756 перевірок. Причому близько чверті з них стосуватимуться ФОПів.
Такі дані наводить Державна податкова служба, що опублікувала план-графік перевірок. Перевірятимуть і юридичних, і фізичних осіб, і фінансові організації.
Насамперед, об'єктами перевірки стануть підприємства, діяльність яких викликає певні підозри.
Названі фактори, які можуть спричинити перевірку:
- компанія протягом двох або більше звітних періодів не надає податкової звітності;
- надто низький рівень податку на прибуток (наприклад, він наполовину менший, ніж у середньому в підприємств, які займаються аналогічним видом діяльності);
- якщо на компанію або ФОП надійшла скарга, пов'язана з ухиленням від сплати податків;
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- підприємство активно (понад 5% угод) працює з партнерами, які перебувають у стані ліквідації, або з особами, поданими у розшук;
- якщо у податківців виникли підозри, що бізнес насправді фіктивний;
- якщо компанія визнана банкрутом;
- якщо бенефіціари компанії перебувають у розшуку або набули статусу банкрутів;
- реєстрацію бізнесу скасував суд.
У податківців є непрямі методи, якими вони можуть виділити бізнес, що ведеться, на їхню думку, з порушенням законів та фінансової дисципліни. Зокрема, якщо обсяги виробництва підприємства є завеликими для штату працівників, які офіційно там працевлаштовані. Крім того, питання викликає ситуація, за якої більшість працівників підприємства працюють на основі цивільно-правових договорів, а не постійного трудового договору.
Нагадаємо, до українців, які не захочуть пройти податкову амністію, після її закінчення застосують методи непрямого податкового контролю. Зробити це буде нескладно, оскільки у розпорядженні ДПС є всі офіційні доходи громадян, починаючи з 1995 року.