У рамках податкової амністії, яка зараз проходить в Україні, не обов'язково декларувати всю нерухомість, за яку не було сплачено податків. Зокрема, будинки до певної площі можуть бути задекларовані, однак сплачувати податок на них не доведеться.
Про нюанси оподаткування "амністованої" нерухомості розповіли у Головному управлінні ДПС у місті Києві.
Українців, зокрема, цікавить, чи потрібно вносити до декларації будинки, які перебувають у спільному володінні. У ДПС роз'яснили, що громадяни вирішують самі, що їм вносити до декларації, і що не вносити. Будинок, який був нажитий за рахунок неврахованих доходів, бажано внести до декларації та сплатити з нього належний податок. Проте податок доведеться сплачувати далеко не завжди.
Те саме стосується і об'єктів незавершеного будівництва. За них також нічого платити не доведеться, якщо площа об'єкта, що будується, не перевищує 240 квадратних метрів, і якщо у декларанта є права власності на земельну ділянку, на якій розташований цей об'єкт.
У той же час, за великі об'єкти нерухомості, які були зароблені "непосильною працею", податок доведеться сплатити. Звичайно, за умови, що раніше він не був сплачений.
Нагадаємо, в Україні зараз триває податкова амністія, під час якої громадяни мають можливість задекларувати активи, отримані шляхом ухилення від податків. При цьому їм доведеться сплатити 5%-й податок з таких активів. До тих, хто не захоче добровільно задекларувати нажите, після завершення податкової амністії буде застосовано методи непрямого податкового контролю. Тоді платити до скарбниці доведеться більше.