Податкова амністія: українцям, які не хочуть легалізувати доходи, розповіли, що з ними буде

Автор: Марченко Любов

В Україні вже другий місяць триває податкова амністія. Деякі громадяни вже скористалися можливістю легалізувати свої кошти, "нажиті непосильною працею", і тепер можуть спати спокійно. А до тих, хто не захоче скористатися наданою державою можливістю "відмити" свої сумнівні доходи, влада обіцяє застосувати більш ефективні засоби.

Податкова амністія: українцям, які не хочуть легалізувати доходи, розповіли, що з ними буде - today.ua

Керівник ДПС Євген Алєйніков попередив "ухильників", що пояснити походження нажитого їм все одно рано чи пізно доведеться.

"Що буде, якщо не задекларувати доходи? Тоді рано чи пізно ми зустрінемося і попросимо дати відповідь на питання: "Як ви при такому розмірі доходу маєте такі витрати?" І вже зараз періодично ми навіть інформуємо про такі кейси", - поділився Алєйніков в інтерв'ю одному з українських ЗМІ.

При цьому він навів вражаючі цифри, які можуть свідчити про масштаби тіньової зайнятості в Україні і про те, скільки коштів недоотримано бюджетом, принаймні, за останні 10 років. Податкова амністія: українцям, які не хочуть легалізувати доходи, розповіли, що з ними буде В Україні налічують 27 мільйонів громадян працездатного віку. 11 мільйонів із них за останні 10 років жодного разу «не засвітилися" ні в яких бюджетних платежах.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Звичайно, ніхто, все ці 10 мільйонів не буде вивчати "під мікроскопом" на предмет прихованих доходів, каже Алєйніков. Фіскальні органи та інші служби можуть зацікавитися докладним життєписом приблизно 500 тисяч із цих 10 мільйонів. Тих, які витрачають сотні тисяч, а то й мільйони гривень на великі придбання, але при цьому не декларують ані копійки заробленого.

"Тобто там, де розрив становитиме сотні тисяч гривень. А можливо, і мільйони гривень. Ніяк не менше. Тільки в цьому випадку доцільно застосовувати непрямі методи. Все інше - це буде трата купи ресурсів при дуже низькій ефективності ... Тобто ідея: давайте порахуємо, скільки хліба він купив і з'їв, - ну, це точно не про це", - заспокоїв головний фіскал тих, хто сховав від податків незначні суми.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, якщо минулі нелегальні накопичення ще комусь вдасться приховати, то майбутні вже навряд чи. Фінмоніторинг банків, введення РРО, а також подальша діджіталізація країни та економіки змусять всіх платити податки з кожної заробленої гривні.

Нагадаємо, клієнти українських банків вже стали масово скаржитися на безпідставне блокування їхніх карток банками. Однак при цьому шахраї впочуваються привільно: їхні транзакції не блокує ніхто.