Податок на город змусить власників паїв продати землю за безцінь

Автор: Марченко Любов

Мінімальний податок на землю або, як його вже "охрестили" податок на город, не сприятиме наповненню бюджету, однак він змусить власників паїв до продажу своєї землі. Багато власників паїв не витримають податкового тягаря і будуть змушені продати свою землю. Причому продати її за безцінь.

Податок на город змусить власників паїв продати землю за безцінь  - today.ua

Таку думку висловив президент Української спілки промисловців та підприємців, голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолій Кінах.

На думку Кінаха, податок на землю, який міститься в "ресурсному" законі №5600, ухваленому нещодавно Верховною Радою, змусить більшість дрібних землевласників відмовитися від своєї землі. Податок на город змусить власників паїв продати землю за безцінь Причому землю у них куплять не дрібні фермери, які не мають на сьогодні ні грошей на покупку, ні грошей на те, щоби потім платити податок з кожного гектара. Найімовірніше, цю землю скуплять великі агрохолдинги. Таким чином відбуватиметься укрупнення агрогосподарств та монополізація в аграрному секторі. Очевидно, для дрібнотоварного фермерського виробництва місця в Україні не передбачено.

"По суті, це руйнація системи дрібних господарств та фермерств, самозайнятості у селах. У цьому найбільший негатив цього блоку закону № 5600", – каже Кінах.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

А найбільш несправедливою він вважає норму, якою передбачено податок на город з 50 соток землі.

"50 соток, до яких зменшили оподатковувані ділянки, - це розмір деяких домогосподарств, які виробляють сільгосппродукцію виключно для власних потреб. Хіба щоб забезпечити потреби сім'ї своєю фізичною працею, потрібно ще й відрахувати певні кошти державі? Ми вважаємо несправедливим підхід, коли при оподаткуванні сімейні господарства, що мають 50 соток, прирівнюються до великих агрохолдінгів із 500-600 га", - вважає президент УСПП.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До того ж нові податки неминуче призведуть до подорожчання сільгосппродукції. Якщо взяти енергоресурси, що безперервно дорожчають, високу вартість мінеральних добрив і засобів захисту рослин та плюс ще новий земельний податок, то аграріям так чи інакше, щоб зберегти хоч мінімальну рентабельність, доведеться підвищувати ціну на свою продукцію. А це зрештою ляже тягарем на плечі покупців. Саме нам усім доведеться розплачуватись за непродумані законодавчі нововведення. Невідомо, чи це сповнить суттєво скарбницю, проте кишені українців спустошить, вважає Кінах.

Нагадаємо, податок на город не поширюється на дрібні присадибні ділянки, що розташовані в межах населеного пункту.