Today.ua

Податок на город: кому доведеться платити за користування землею

Гучний законопроект №5600, про який зараз багато говорять, містить пункти щодо збільшення податків не тільки для підприємців, але й для звичайних пересічних громадян. Зокрема, йдеться про податки на власників індивідуальних городів. Податок на город пропонується стягувати з усіх городів площею понад 50 соток.

Хочуть брати податки також із власників земельних паїв. З них будуть брати близько 1500 гривень за гектар - абсолютно незалежно від того, отримує людина прибуток з цієї землі чи ні. Хоча за нині чинними законами громадяни взагалі не платять податків із землі, якщо площа паю не перевищує 2 гектарів.

Звичайно, цей законопроект викликав протест не лише серед громадян, на яких хочуть повісити гирі нових податків, а й серед колег по парламенту.

Зокрема, нардеп Максим Бужанський, відомий своїми категоричними висловлюваннями, не забув висловити свою думку і про цей законопроект. Нардеп- "слуга" вважає, що податок на город для селян, які й без того ледве зводять кінці з кінцями - це цинізм з боку держави.

"Так, із точки зору податківців, вони в тіні, ці старі в селі. Але вони в ній же з точки зору своєї купівельної спроможності, платоспроможності, можливостей якось себе прогодувати і лікуватися, про одяг і відпочинок вже не кажу. Тому вивести їх із тіні податкової - означає просто їх пограбувати ", - заявив Бужанський.

На заяву колеги по фракції відреагував глава податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Він вирішив поділитися з Бужанським власним досвідом проживання в селі.

"Запрошую до себе в село, де живу прямо зараз. Є школа, із десяток магазинів, клуб і відразу 3, як годиться, церкви. Є домашні огірки, молоко, яйця, молода картопля, сало і, звичайно, самогон", - написав Гетманцев.

Правда, попутно із запрошенням на самогон з огірками і картоплею, нардеп видав і цінну інформацію, яка може вгамувати пристрасті, що вирують серед власників городів. Податку на город не буде. Його виключили із законопроекту до другого читання.

"Справедливості заради уточню, що землі в межах населених пунктів ми до другого читання виключили з об'єктів оподаткування. Так що городи - поза небезпекою, - написав Гетманцев і попутно запросив до себе колегу, аби той долучився до сільської праці і судив про неї не з чуток: - Щодо виживання на 50 сотках на людину ... у мене під городом соток 20, десантуйся до мене і спробуй вижити після того, як відпрацюєш світловий день на прополюванні".

Нагадаємо, при цьому у Мінфіні розповіли, що все ж на власників земельних ділянок покладуть "мінімальне податкове зобов'язання", яке вводять як засіб боротьби з тіньовою орендою землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ