Податок на нерухомість: українцям нагадали, які пільги передбачені при його сплаті

Українці до кінця літа мають сплатити податок на нерухомість. Тих, хто вчасно його не сплатить, очікує штраф. Однак слід пам'ятати, що цей податок слід платити не всім. Існує пільгова норма житлоплощі, яка не обкладається податком. Йдеться про мінімальну норму житлової площі, за яку не потрібно платити податок.

Податок на нерухомість: українцям нагадали, які пільги передбачені при його сплаті - today.ua

Законом передбачені такі норми різних типів житлоплощі, які не обкладаються податком:

  • для квартир - 60 квадратних метрів;
  • для приватних будинків - 120 квадратних метрів;
  • для власників кількох квартир і будинку, або квартири і декількох будинків, або декількох будинків і декількох квартир - 180 квадратних метрів.

Іншими словами, якщо у вас є у власності квартира площею 59 квадратних метрів, то на всю цю площу поширюється пільга, і платити податок на нерухомість не потрібно. Податок на нерухомість: українцям нагадали, які пільги передбачені при його сплаті Якщо ж у вас будинок площею 122 квадратних метра, то вам доведеться заплатити податок з 2 метрів "зайвої" житлоплощі.

Однак ця пільга не поширюється на житло, площа якого уп'ятеро перевищує неоподатковувану. Тобто, якщо площа квартири перевищує 300, а будинку 600 квадратних метрів, то ніяких пільг з оподаткування на таке житло немає. І там уже доведеться платити за всю житлову площу. Те саме стосується об'єктів різних типів житлової нерухомості - квартири і будинка. Тоді податкова пільга не поширюється, якщо сумарна площа цих об'єктів перевищує 900 квадратних метрів.

Нагадаємо, податок на житло потрібно буде сплатити протягом 60 днів. Якщо власник житла не сплатить його вчасно, то йому доведеться разом із податком сплатити ще й штраф.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua