Податок на біткоїн: українцям роз'яснили, скільки потрібно буде віддати державі з їхнього прибутку в криптовалюті

В Україні нещодавно узаконили криптовалюту. А тепер влада хоче запровадити податки на цифрові активи громадян. Величина пропонованих податків буде залежати від прибутку з криптовалюти, виведеної з обігу.

Податок на біткоїн: українцям роз'яснили, скільки потрібно буде віддати державі з їхнього прибутку в криптовалюті - today.ua

Відповідний законопроект вже у Раді, і зараз народні депутати його вивчають. Про це розповів у своєму Telegram-каналі президент "Блокчейн Асоціації України" (БАУ) і засновник криптобіржі Kuna Михайло Чобанян.

Податок на біткоїн буде братися не з усієї суми вкладу

Податок на біткоїн планують брати в такому обсязі:

  • для фізичних осіб - 5% податку на прибуток плюс 1,5% військового збору;
  • для юридичних осіб - 5% податку на прибуток.

Податок на біткоїн: українцям роз'яснили, скільки потрібно буде віддати державі з їхнього прибутку в криптовалюті Законопроект передбачає, що такі ставки будуть встановлені на перші 5 років. Далі вони можуть бути підвищені.

При цьому податок будуть брати не з усієї суми вкладу в криптовалюті, а лише з тієї суми прибутку, яка буде виведена вкладником з обороту.

Наприклад, якщо ви рік тому купили криптовалюту за 1000 доларів, а за рік її ціна виросла до 3000, однак ви не вивели з обігу ані цента, то й податку ніякого платити не доведеться. Якщо ж ви вивели з отриманого прибутку 1000 доларів, то з цієї тисячі вже слід буде заплатити податок: 65 доларів з фізичної особи або 50 доларів з юридичної.

Нагадаємо, вперше за останній місяць, біткоїн днями впав у вартості нижче 40 тисяч доларів. Однак у наступні два дні він знову почав зростати.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua