Накопичувальні пенсії дадуть потужний імпульс для розвитку української економіки, - Шмигаль

Глава Кабміну Денис Шмигаль вважає, що накопичувальні пенсії, на які вже в найближчі роки почнуть відраховувати частину доходів українців, становитимуть величезний інвестиційний потенціал. А отже, вони можуть дати потужний імпульс для розвитку вітчизняної економіки.

Накопичувальні пенсії дадуть потужний імпульс для розвитку української економіки, - Шмигаль - today.ua

Так, згідно з підрахунками Кабміну, за 10-15 років від початку запровадження системи накопичувальних пенсій, в Україні вдасться акумулювати на накопичувальних рахунках громадян близько 50 мільярдів доларів. Ці гроші можна буде вкладати в економіку, що дозволить її розвивати. Відповідно, вкладені гроші будуть приростати відсотками, і по досягненню пенсійного віку, громадяни отримають значно більші суми, ніж вони відраховували на накопичувальні фонди.

"Протягом 10-15 років в розвинених країнах, для України це не виняток, (введення накопичувальної пенсійної системи) має дати інвестиційний ресурс в розмірі орієнтовно до 50 млрд доларів. Власне, це будуть ресурси, накопичені в державних пенсійних фондах", - говорить прем'єр-міністр.

Скептики вважають інакше

Однак скептики вважають, що така система може працювати в ідеалі, якщо в країні є економічні умови для її функціонування. Одне з головних питань: як захистити накопичувальні пенсії громадян? Адже новітня історія України рясніє прикладами, як громадяни, котрі довірили державі свої заощадження, позбувалися їх.

Приватні фонди, які розпоряджатимуться пенсійними накопиченнями, можуть прогоріти. Або ж керівництво цих фондів може просто, прихопивши гроші вкладників, "розчинитися" в теплих країнах.

Державні фонди також можуть неефективно інвестувати гроші, і, замість того, щоби примножити заощадження, навпаки, ще й скоротять їх. Сьогодні, як кажуть експерти, в Україні навіть теоретично немає таких економічних проектів, в які можна було би вигідно вкласти гроші на довгостроковий період. Накопичувальні пенсії дадуть потужний імпульс для розвитку української економіки, - Шмигаль Можна було б, звичайно, довірити ці гроші закордонним фондам. Однак в такому випадку вони будуть працювати не на економіку України, а на інші країни.

Що рекомендують фахівці

"Як показує досвід, державна участь сильно позначається на ефективності управління заощадженнями, адже пріоритет віддається не добробуту громадян, а рішенням нагальних проблем в економіці. Звичайно, певні ризики передачі накопичень в управління приватникам присутні, але все ж вони мінімізуються за рахунок прописаних вимог до ризик-менеджменту, які будуть обмежувати їхні можливості по покупці дуже небезпечних активів ", -говорить керівник компанії Perfomance Management Сергій Сароян.

Отже, переконаний він, накопичувальні пенсії українців все ж краще довірити приватним фондам. І краще, звичайно, зберігати гроші не в гривнях, а у твердій валюті - доларах або євро.

А ось економіст Всеволод Степанюк стверджує, що якраз зарубіжний досвід говорить про те, що приватним фондам не варто довіряти пенсійні накопичення. І справа навіть не в тому, що їхні власники можуть виявитись недобросовісними людьми. Справа в тому, що після кожної економічної кризи (а в Україні вони бувають із завидною постійністю) частина ці пенсійних фондів розоряється і стає банкрутами.

"І це в країнах, де емітується світова валюта! Так що в сьогоднішній Україні з її гривнею і нестабільною економікою будь-яке накопичення просто неможливеп", - говорить Степанюк.

Нагадаємо, є чимало критиків запровадження накопичувальних пенсій в тому вигляді, в якому їх пропонує нинішня влада, і серед українських політиків. Вони вважають, що через введення накопичувальних пенсій зазнає втрат солідарний Пенсійний фонд, а також бюджет країни.

ДЖЕРЕЛОtelegraf
Новий податок на землю: українців зобов'яжуть платити за земельні ділянки
Уряд придумав для українців ще один податок на землю. Цим мінімальним податковим зобов'язанням обкладатимуться земельні ділянки дачних і садових коопе...
Помер Григорій Чапкіс: що відомо про хворобу знаменитого хореографа
Український хореограф Григорій Чапкіс, беззмінний суддя багатьох сезонів шоу “Танці з зірками“ помер у неділю, 13 червня, в Київській міській клінічні...
ПриватБанк порадував своїх клієнтів безкоштовним кіно
ПриватБанк повідомив новину своїм клієнтам, яка потішила усіх власників карти Visa. При певних умовах вони отримають необмежений та абсолютно безкошто...
Гороскоп на 14 червня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба обіцяє Дівам радісну звістку, а Терезам - любовні переживання
Гороскоп на понеділок, 14 червня 2021 року обіцяє всім знакам Зодіаку вдалий день для нових знайомств і для налагодження особистих стосунків. У цей де...
Індексація пенсій працюючим пенсіонерам: чому виплати підняли не всім
У червні працюючим пенсіонерам була проведена індексація пенсій. Однак виплати підвищили далеко не всім. По суті, реальну надбавку до пенсії отримав т...