Накопичувальна пенсія в Україні буде впроваджена вже у цьому році: скільки грошей через це втратить бюджет

Автор: Марченко Любов

Накопичувальна пенсія може бути впроваджена в Україні вже в поточному, 2021, році. Доопрацьований законопроект про накопичувальні пенсії готують до розгляду у парламенті. При цьому, незважаючи на доопрацювання, він містить чимало вузьких місць. І найголовніше: в ньому не вказані джерела, з яких будуть компенсувати неминучі втрати бюджету і солідарного Пенсійного фонду.

Накопичувальна пенсія в Україні буде впроваджена вже у цьому році: скільки грошей через це втратить бюджет - today.ua

Прихильники закону про накопичувальну пенсію всі, як один, стверджують, що в України немає іншого виходу, крім як терміново впроваджувати накопичувальну пенсію. В іншому випадку, через 20-25 років українські пенсіонери взагалі можуть залишитися без виплат.

Критики цього законопроекту підрахували, скільки грошей при цьому втратить бюджет України, а також солідарний Пенсійний фонд, з якого йдуть виплати нинішнім пенсіонерам.

Разом з тим, уряд квапить Верховну Раду, щоб відповідний закон був прийнятий якнайшвидше. Зокрема, глава Мінсоцолітикі Марина Лазебна розраховує, що депутати проголосують цей закон протягом найближчих двох місяців. Припускають, що вдасться вкластися в цей термін і народні депутати. Зокрема - глава соцкомітету Галина Третьякова і керівник фінансового комітету Ради Данило Гетманцев. Накопичувальна пенсія в Україні буде впроваджена вже у цьому році: скільки грошей через це втратить бюджет Втім, парламентарії розуміють, що такі відповідальні законодавчі рішення не вдасться прийняти "з наскоку". Законопроект про накопичувальну пенсію ще розглядатимуть в парламентському комітеті з питань соцполітики, в який входять Юлія Тимошенко і представниця ОПЗЖ Наталія Королевська. Обидві вони просто так не пропустять такий закон, і навколо нього очікуються жаркі дебати.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Однак головна вада законопроекту по накопичувальних пенсіях у тому, що він передбачає зменшення надходжень до бюджету та Пенсійного фонду через створення накопичувальних пенсій. І компенсатори цих втрат не названі. Їх просто немає.

Адже закон про накопичувальні пенсії передбачає, що вони будуть формуватися за рахунок перерозподілу надходжень до Пенсійного фонду і бюджету: 2% "відщипнуть" у ПФ (від ЄСВ) і 2% - від податку на доходи фізосіб (ПДФО).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, якби закон про накопичувальні пенсії почав працювати вже з цього року, то за 2021 рік втрати бюджету склали би 15,3 мільярда гривень, а втрати Пенсійного фонду - 26,7 мільярда. Звідки брати ці гроші, щоб не постраждав ні бюджет, ні ПФ - невідомо. Кажуть, що це питання також непокоїть і МВФ який не бачить компенсаторів цих втрат.

Нагадаємо, екс-міністр Андрій Рева розповів, чому він не вірить у накопичувальну пенсію. Колишній чиновник каже, що на сьогодні в Україні найбільш надійний спосіб накопичення грошей на старість - це конвертація їх у валюту. А довіряти їх приватним фондам не варто.